ORLEN Wyścig Narodów dotarł do Nowego Sącza. Pierwszy na mecie Brytyjczyk Robert Donaldson [ZDJĘCIA]

ORLEN Wyścig Narodów dotarł do Nowego Sącza. Pierwszy na mecie Brytyjczyk Robert Donaldson [ZDJĘCIA]

Orlen Wyścig Narodów, Nowy Sącz

Czwarty etap ORLEN Wyścigu Narodów zakończył się dzisiaj w godzinach popołudniowych w Nowym Sączu. Na najwyższym stopniu podium stanął Brytyjczyk Robert Donaldson. Tuż za nim na mecie zameldował się Lukas Nerurkar z tej samej drużyny. Trzeci był Włoch Francesco Busatto.

Wyścig kolarski rozpoczął się 24, a zakończy jutro – 28 maja. Ze sobą mierzą się 22 reprezentacje narodowe oraz trzy drużyny kolarskie z Polski. Został on podzielony na pięć etapów. Dwa pierwsze zostały rozegrane na Węgrzech, podczas trzeciego zawodnicy zmierzyli się z trasą na Słowacji, natomiast dwa ostatnie zostały zorganizowane w Polsce.

Czwarty etap ORLEN Wyścigu Narodów odbył się dzisiaj (27 maja) i obejmował powiaty: tatrzański, nowotarski, nowosądecki i limanowski. Zawodnicy mieli do pokonania 129 kilometrów. Wystartowali o godzinie 9:10 z Bukowiny Tatrzańskiej. Na teren powiatu nowosądeckiego (Zabrzeż) kolarze wjechali około godziny 10:30, po czym skierowali się w stronę Kamienicy, by pokonać część trasy drogami Limanowszczyzny.

Około południa zawodnicy ponownie pojawili się w powiecie nowosądeckim, a konkretnie w Trzetrzewinie. Kolarze przejechali przez (DK28): Biczyce Górne, Biczyce Dolne, ulicą Limanowską w Chełmcu, po czym wjechali do Nowego Sącza. Na metę przygotowywaną od świtu na ul. Nadbrzeżnej zmierzali ulicami: Krakowską, Legionów, Bulwarem Narwiku, Krańcową. Pierwszy zawodnik Brytyjczyk Robert Donaldson finiszował na mecie około godziny 12:30. Tuż za nim dojechał Lukas Nerurkar. Trzeci  był Włoch Francesco Busatto. Jutro decydująca faza wyścigu. Zawodnicy zmierzą się na 145-kilometrowym odcinku z Sanoka do Hotelu Arłamów.

ETAP IV –  BUKOWINA TATRZAŃSKA – NOWY SĄCZ:

BUKOWINA TATRZAŃSKA – CZARNA GÓRA – ŁAPSZE NIŻNE – ŁAPSZE WYŻNE – ŁAPSZE NIŻNE – NIEDZICA – SROMOWCE WYŻNE – KROŚNICA – GRYWAŁD – KROŚCIENKO NAD DUNAJCEM – TYLMANOWA – ZABRZEŻ – KAMIENICA – ZBLUDZA – ZALESIE – STARA WIEŚ – ROZTOKA – MŁYŃCZYSKA – JASTRZĘBIE – JADAMWOLA – ŁUKOWICA – STRONIE – WYSOKIE – TRZETRZEWINA – BICZYCE GÓRNE – BICZYCE DOLNE – CHEŁMIEC – NOWY SĄCZ: Krakowska, Legionów, Bulwar Narwiku, Krańcowa i Nadbrzeżna.

Czytaj także: Tata Marcina Janusza (dyrektor w sądeckim Starostwie Powiatowym) dumny z syna [ZDJĘCIA]

Fot. Adrian Maraś 

Reklama