Czerwone Gitary – legenda polskiej sceny muzycznej na scenie pijalni głównej w Krynicy Zdroju.

Czerwone Gitary – legenda polskiej sceny muzycznej na scenie pijalni głównej w Krynicy Zdroju.

Morza szum ptaków śpiew… To niestety nie ta pora roku. Ale kto, tak jak Czerwone Gitary potrafi przenosić nas w czasie? Czasem do lat młodości, czasem do tych smutnych chwil, ale zawsze ich muzyka przywołuje jakieś wspomnienia. W miniony weekend odwiedzili Krynicę Zdrój i zawładnęli sercami zebranej publiczności.

Ponad pół wieku spędzonych na scenie, niezliczona ilość wspaniałych przebojów i znakomici muzycy sprawili, że koncert był niesamowitym widowiskiem muzycznym. Jerzy Skrzypczyk – jedyny członek oryginalnego składu sprzed 53 lat wraz z czterema przyjaciółmi muzykami w Krynicy Zdroju odwalili kawała dobrej muzycznej roboty. Na przestrzeni wielu lat pracy stworzyli 12 albumów, które przeszły do historii, a największe hity zabrzmiały podczas koncertu.

Wszyscy jednym chórem śpiewali tak dobrze przecież znane wszystkim piosenki jak :„Historia jednej znajomości”, „No bo ty się boisz myszy”, „Kwiaty we włosach”, „Wróćmy na jeziora”, „Baw się razem z nami”, „Ciągle pada” to utwory śpiewane przez całe pokolenia Polaków. Listę zagranych przebojów uzupełniła też „Anna Maria”, „Takie ładne oczy”, „Matura” i „Tak bardzo się starałem”.

Tłumy, który po brzegi wypełniły Pijalnię Główną w Krynicy Zdroju bawiły się doskonale, a głęboka więź jaka łączyła ich do tej pory z zespołem jeszcze mocniej się zacieśniła.

Niedzielny koncert Czerwonych Gitar poprzedził support – krakowski zespół Levi. Levi w swojej muzyce łączą bluesa, funk i soul, a ich znakiem rozpoznawczym jest barwa głosu wokalistki – Ewy Novel.

Kolejne koncerty krynickiej Pijalni już 16 i 17 lutego. W najbliższy piątek zagra Sylwia Grzeszczak, a dzień później – Kult. Krynica Źródłem Kultury potrwa do 23 lutego. Bilety na poszczególne wydarzenia można nabyć w Pijalni Głównej w Krynicy-Zdroju, Empikach oraz na eBilet.pl.Organizatorzy cyklu Krynica Źródłem Kultury: Uzdrowisko Krynica Żegiestów S.A., agencja eventowa Especto. Sponsorzy: Miasto Krynica-Zdrój i Polskie Koleje Linowe S.A.

Więcej szczegółów na www.krynicazrodlemkultury.pl

Targi Edukacja, Kariera, Przyszłość

REPERTUAR KINA SOKÓŁ

Reklama