To już dzisiaj! Najdłuższe w ciągu najbliższych 100 lat zaćmienie Księżyca

Już dzisiaj czeka nas magiczna noc. To jedyna okazja w naszym życiu, by zobaczyć najdłuższe w ciągu najbliższych 100 lat zaćmienie Księżyca. Będzie ono trwało godzinę i 43 minuty. Rozpocznie je faza zaćmienia półcieniowego, a całkowita faza potrwa od 21.30-23.13. Potem będziemy podziwiać ,,schodzenie” cienia Ziemi z tarczy Księżyca.

Kolejne tak długie zaćmienie Srebrnego Globu będzie miało miejsce dopiero w 2123 roku. Zatem to niepowtarzalna okazja, aby je tak długo obserwować. W 2018 roku kilka razy dojdzie do zaćmienia Słońca i Księżyca, jednak rekordowym pod względem czasu trwania, będzie właśnie to z końca lipca. W tym roku mieszkańcy różnych regionów świata będą mogli zobaczyć także trzy komety.

27 lipca nasza planeta, Księżyc i Słońce znajdą się w jednej linii. Ziemia ulokowana będzie między Słońcem, a Księżycem i zaćmi go, odcinając od promieni Słońca.

Fot. screen z filmu
Zmiany na Ziemi

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.