Prezydent  Nowego Sącza Ludomir Handzel rozpoczął urzędowanie od decyzji kadrowych. Chce zakończyć współpracę z dyrektorami kilku wydziałów magistratu:  Martą Wieciech-Kumięgą - dyrektorką Wydziału Ochrony Środowiska, Józefem Kantorem, dyrektorem Wydziału Kultury, Sportu, Komunikacji Społecznej i Promocji oraz Grzegorzem Chochlą - dyrektorem Wydziału Zdrowia. Ze stanowiskiem ma się pożegnać także Dariusz Górski, komendant Straży Miejskiej.

Wymienieni wyżej urzędnicy zostali  dziś wezwani na rozmowę w tej sprawie do wiceprezydenta Artura Bochenka.

O ile rozwiązanie stosunku pracy z szefami wydziałów urzędu miasta nie jest obwarowane szczególnymi warunkami, o tyle problemem może okazać się szybkie rozstanie z dyrektorem Sądeckiego Urzędu Pracy Leszkiem Langerem. Z informacji jakie do nas dotarły wynika, że również on jest w grupie osób, z którymi nowy prezydent współpracować nie chce. Odwołanie go ze stanowiska musi jednak zaopiniować Powiatowa Rada Rynku Pracy.

Prawdopodobnie na tym nie koniec serii wypowiedzeń jakie nowi gospodarze ratusza planują wręczyć pracownikom urzędu i jednostek podległych.

Szczegóły wkrótce...

PUMA

9 comments

 1. Czarnyanioł 23 listopada, 2018 at 23:16 Odpowiedz

  Kiedy zdążył poznać kompetencje tych osób?! Kłamał, żeby kupić głosy i niestety „ciemny lud” to kupił. W dodatku zasłania się swoim zastępcą. Później powie, że przecież to nie on ich zwolnił. Hipokryta, jakich mało! Jeszcze się wam wszystkim oczy otworzą!

  • MACIEK 25 listopada, 2018 at 13:38 Odpowiedz

   Pan Kantor razem z synem kierownikiem targu maślane go robili takie rzeczy ze wstyd wiec nie ma czego żałować
   Teraz czas na syna który nie ma szacunku dla nikogo na Targu . Potrafił kopać produkty babć i dziadków którzy wysuneli się za bardzo na hodnik . Wstyd i jeszcze raz wstyd

 2. Ja 24 listopada, 2018 at 11:02 Odpowiedz

  On ich nie zatrudniał więc nie musi ich osobiście zwalniać. Musi rozwalić ta klika osób i szukać oszczędności w moście celem wprowadzenia większości obietnic. Sytuacja jest prosta bo pieniądze nie biorą się z bankomatu. Musi zrobić restrukturyzację u siebie na podwórku i dla miasta będzie tylko dobrze.

 3. Sadecznin 24 listopada, 2018 at 11:06 Odpowiedz

  Każdy dobry menadżer a Prezydent Handzel nim jest zrobiłby to samo. Mam nadzieję że to dopiero początek. Miasto tego potrzebuje. Należy troszkę przewietrzyć w mieście.

 4. tes 24 listopada, 2018 at 13:04 Odpowiedz

  Popieram działania Prezydenta i jego zastępcy. By zasiać nowe ziarno – trzeba dokładnie ziemię przeorać, by móc oczekiwać na większe, lepsze plony.

Wypowiedz się w tej sprawie

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.