Prezydent  Nowego Sącza Ludomir Handzel rozpoczął urzędowanie od decyzji kadrowych. Chce zakończyć współpracę z dyrektorami kilku wydziałów magistratu:  Martą Wieciech-Kumięgą - dyrektorką Wydziału Ochrony Środowiska, Józefem Kantorem, dyrektorem Wydziału Kultury, Sportu, Komunikacji Społecznej i Promocji oraz Grzegorzem Chochlą - dyrektorem Wydziału Zdrowia. Ze stanowiskiem ma się pożegnać także Dariusz Górski, komendant Straży Miejskiej.

wsb3

Wymienieni wyżej urzędnicy zostali  dziś wezwani na rozmowę w tej sprawie do wiceprezydenta Artura Bochenka.

O ile rozwiązanie stosunku pracy z szefami wydziałów urzędu miasta nie jest obwarowane szczególnymi warunkami, o tyle problemem może okazać się szybkie rozstanie z dyrektorem Sądeckiego Urzędu Pracy Leszkiem Langerem. Z informacji jakie do nas dotarły wynika, że również on jest w grupie osób, z którymi nowy prezydent współpracować nie chce. Odwołanie go ze stanowiska musi jednak zaopiniować Powiatowa Rada Rynku Pracy.

Prawdopodobnie na tym nie koniec serii wypowiedzeń jakie nowi gospodarze ratusza planują wręczyć pracownikom urzędu i jednostek podległych.

Szczegóły wkrótce...

HUZAR

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.