CYBERSEC. Firma z Nowego Sącza z Nagrodą Gospodarczą

CYBERSEC. Firma z Nowego Sącza z Nagrodą Gospodarczą

CYBERSEC, Nagrody gospodarcze (27)

Na zakończenie drugiego dnia konferencji CYBERSEC CEE Regions & Cities odbyła się gala wręczenia Nagrody Gospodarczej Województwa Małopolskiego. Jednym z czterech laureatów została nowosądecka firma.

Od 1-3 września w Krynicy-Zdroju trwa konferencja CYBERSEC CEE Regions & Cities. Ma ona zastąpić Forum Ekonomiczne, które przeniosło się na Dolny Śląsk. Łącznie w wydarzeniu bierze udział około 1600 osób, w tym cześć on-line. Na zakończenie drugiego dnia konferencji wręczono cztery Nagrody Gospodarcze Województwa Małopolskiego. Jedna trafiła do nowosądeckiej firmy Figelo, która powstała kilka lat temu.

Wówczas małżeństwo Wnęków z Nowego Sącza  postanowiło stworzyć dla trzech swoich synów zabawkę, która będzie ,,generatorem radochy, pogromcą nudy oraz sprzymierzeńcem rodziców w zdrowym wychowaniu dzieci’. Tak powstało Figelo, czyli domowy gimnastyczny plac zabaw. W jego skład m.in. wchodzą: drabinka, ścianka wspinaczkowa, huśtawka i zjeżdżalnia połączone w jedno praktyczne urządzenie wykonane z najwyższej jakości drewna. Więcej o tym —>TUTAJ.

– Dzieci nie lubią ćwiczyć, ale lubią się bawić. Z obserwacji świata pozbieraliśmy atrakcyjne dla dzieci elementy, ubraliśmy to w ładny design i wspólnie ze specjalistami od wzornictwa przemysłowego stworzyliśmy urządzenie, które nazwaliśmy Figelo. Dzieciaki nawet nie wiedzą, że robiąc fikołki, podciągając się czy wspinając, ćwiczą, jednocześnie dbając o swoją postawę, szkielet i układ mięśniowy – stwierdził dwa lata temu w rozmowie z naszą redakcją właściciel Figelo Krzysztof Wnęk.

Laureaci Nagrody Gospodarczej Województwa Małopolskiego:

Mikro przedsiębiorca – Figelo Sp. z o.o. sp. k.

Mały przedsiębiorca – Airly Sp. z o.o.

Średni przedsiębiorca – Chochołowskie Termy Sp. z o.o.

Duży przedsiębiorca – Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego „Chemobudowa-Kraków” S.A. i ORLEN Południe S.A.

– Nasz region to nie tylko piękne krajobrazy, cenne zabytki, wspaniałe tradycje i bogata historia. Małopolska to przede wszystkim ludzie – pracowici, otwarci i przedsiębiorczy, którzy swoim wysiłkiem budują zasobność naszego regionu. Honorujemy przedsiębiorców, którzy w prowadzeniu biznesu wyróżniają się innowacyjnością, wdrażaniem nowoczesnych rozwiązań. Są ważną częścią regionalnej gospodarki, bo aktywizując ją przyczyniają się też do rozwoju przedsiębiorczości, a tym samym do rozwoju gospodarczego Małopolski – mówi marszałek Witold Kozłowski podczas gali wręczenia nagród.

Nagrodę Specjalną otrzymał prof. Adam Glapiński, Prezes Narodowego Banku Polskiego. Jak stwierdził gospodarz Małopolski, nagroda ta jest symbolicznym wyrazem uznania dla działań Adama Glapińskiego na rzecz lepszego funkcjonowania rzeczywistości ekonomicznej, wspierania gospodarki i przedsiębiorczości Małopolan. Na koniec pierwszego dnia konferencji CYBERSEC odbył się koncert muzyków z Filharmonii Krakowskiej.

Fot. Urząd Wojewódzki w Krakowie 

Share on twitter
Share on facebook