COVID-19. Kolejne osoby dostaną skierowanie na czwartą dawkę szczepionki

COVID-19. Kolejne osoby dostaną skierowanie na czwartą dawkę szczepionki

konferencja prasowa

Dziś odbyła się konferencja prasowa z udziałem ministra zdrowia i prezesa URPL, związana ze szczepieniami przeciw COVID-19. Ogłoszono, komu jeszcze będzie przysługiwała druga dawka przypominająca.

Grupa osób, które mogą zaszczepić się drugą dawką przypominającą szczepionki przeciw COVID-19, stale się powiększa. Początkowo obejmowała osoby w wieku powyżej 80 lat, po 150 dniach od trzeciej dawki. Następnie do nich dołączyły osoby od 60 roku życia oraz w wieku powyżej 12 lat z obniżoną odpornością (po 120 dniach od trzeciej dawki). W ubiegłym miesiącu poinformowano o dodatkowych szczepieniach dla personelu medycznego, pracowników podmiotów leczniczych, studentów kierunków medycznych oraz farmaceutów (o czym pisaliśmy TUTAJ).

Podczas dzisiejszej konferencji minister Adam Niedzielski ogłosił, że w nocy z 15 na 16 września zostanie wystawionych około 5,8 miliona kolejnych skierowań. Na szczepienie będą mogły się zapisać osoby w wieku powyżej 12 roku życia, które przyjęły pierwszą dawkę przypominającą co najmniej 3 miesiące wcześniej.

Wprowadzamy szczepionki celowane w wariant Omikron BA.1 oraz BA.4/5. Wszystkie szczepionki adaptowane są równie bezpieczne i skuteczne – poinformował uczestniczący w konferencji Prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych, Grzegorz Cessak.

Nowe preparaty są ukierunkowane na wariant Omikron. Jak możemy przeczytać na stronie internetowej Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego PZH – PIB: „szczepionki adaptowane mogą zwiększyć ochronę przed różnymi wariantami i dlatego są ważnym narzędziem kontroli pandemii w miarę ewolucji wirusa”. Więcej informacji na ten temat można znaleźć TUTAJ.

fot. zrzut ekranu oficjalnej transmisji konferencji prasowej


Czytaj też:

W pobliżu mostu heleńskiego znaleziono niewybuch

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

WAŻNE !

100 mln zł na inwestycje drogowe w Małopolsce

FOR HEROES [ZWIASTUN]. Premiera w MCK SOKÓŁ już 6 października

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama