Coraz bliżej do otwarcia nowej hali sportowej w Korzennej

Najprawdopodobniej już pod koniec stycznia 2021 roku będzie można korzystać z nowej hali sportowo-widowiskowej w Korzennej. Jak poinformował wójt gminy Leszek Skowron, prace przebiegają zgodnie z harmonogramem.

Inwestycja jest aktualnie na etapie prac wykończeniowych, takich jak np. układanie podłóg, instalacja wentylacji, czy też montaż stolarki okiennej i drzwiowej. Ponadto przy obiekcie wybudowane zostaną chodniki, a obok Miasteczka Ruchu Drogowego powstanie parking. Koszty budowy to około 13,5 miliona złotych.

Hala o powierzchni 1700 m² dysponować będzie kilkuset miejscami dla widowni, które są ulokowane znacznie wyżej od poziomu boiska. Sportowcy do zawodów będą mogli przygotowywać się w komfortowych warunkach. Obok zaplecza z szatniami i toaletami będą także pomieszczenia magazynowe – informują pracownicy urzędu gminy. Budynek będzie uwzględniał potrzeby osób z niepełnosprawnościami. Obiekt jest połączony przewiązką ze Szkołą Podstawową w Korzennej.

O postępach w pracach parę miesięcy temu pisaliśmy TUTAJ.

fot. i źródło: UG Korzenna

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.