Sądecki MORD zaprasza na... labę w pierwszy dzień wiosny

MORD pod dyrekcją Marka Pławiaka i Artura Czerneckiego ma zmienić swój wizerunek. Podczas pierwszej po zmianie zarządu konferencji prasowej dyrektorzy poinformowali, że chcą poszerzyć działalność placówki i obiecali, że nie będą ograniczać się tylko do egzaminowania. 

- Obydwaj mamy taki charakter, że musimy stale coś robić, co będzie służyć nie tylko temu ośrodkowi, ale również osobom, które będą z naszych usług korzystać. Będziemy wychodzić w przestrzeń miejską, organizować różnego rodzaju imprezy, pokazywać w jaki sposób można bezpiecznie korzystać z dróg publicznych,  bezpieczniej jeździć i wspierać bezpieczeństwo użytkowników dróg - mówił Marek Pławiak, dyrektor MORD

Jak dodał  - chcą również, aby zmieniło się postrzeganie ośrodka przez przyszłych kierowców, tak aby ograniczyć stres towarzyszący egzaminom na prawo jazdy.

W tym celu już w najbliższy czwartek - 21 marca z okazji pierwszego dnia wiosny ośrodek organizuje dzień otwarty, chcąc w ten sposób dać przyszłym egzaminowanym - czyli w dużej mierze uczniom szkół - okazję do oswojenia się z ośrodkiem.

Od 9. do 14. na przybyłych czekać będzie moc atrakcji m.in: projekcje filmów dotyczących ruchu drogowego, możliwość sprawdzenia sprawności psychomotorycznej na urządzeniach profesjonalnych, którymi bada się kierowców, możliwość zobaczenia wozów bojowych straży pożarnej i policji oraz samochodów egzaminacyjnych. W tym dniu będzie również możliwość zdania próbnego egzaminu na prawo jazdy.

-Przygotowaliśmy też wiele ciekawych propozycji dla przyszłych kierowców. Będą mogli przyjść i zobaczyć jak to wszystko wygląda, aby w przyszłości, podczas egzaminu ograniczyć stres, który zawsze im towarzyszy. Będzie można wsiąść do samochodów egzaminacyjnych i porozmawiać z egzaminatorami- mówił Artur Czernecki- Zastępca Dyrektora Ośrodka

Już wkrótce na stronie internetowej: www.mord.pl będzie można znaleźć praktyczne porady dla osób wyjeżdżających samochodem za granicę jak np: dozwolone prędkości, wymagane dokumenty, niezbędne wyposażenie pojazdu w różnych krajach europejskich czy umieszczane w formie porad tygodnia praktyczne informacje dla wszystkich uczestników ruchu drogowego - zarówno pieszych, rowerzystów jak i zmotoryzowanych.

Grupy zorganizowane chętne do udziału w dniu otwartym mogą zgłaszać się pod numerem 18 449 08 90 lub w sekretariacie MORD.

MAGIK MAŁA

1 comment

Wypowiedz się w tej sprawie