Cieniawa. Podczas pracy w betoniarni zginął 26-latek. Obecnie ustalenia są objęte tajemnicą śledztwa

Cieniawa. Podczas pracy w betoniarni zginął 26-latek. Obecnie ustalenia są objęte tajemnicą śledztwa

Do tragicznego zdarzenia doszło w ubiegły piątek (13 sierpnia) około godziny 11.20. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, w jednym z zakładów produkcyjnych na terenie gminy Grybów doszło do wypadku przy pracy. 26-latek zginął na miejscu. Na jutro zaplanowana jest sekcja zwłok.

Podczas pracy młody mężczyzna został przygnieciony przez jedną z maszyn na terenie betoniarni w Cieniawie. Jego ciało znaleziono w maszynie do produkcji betonu. Na miejscu wypadku pracował prokurator, policjanci oraz inspektorzy Państwowej Inspekcji Pracy.

– Teraz funkcjonariusze pod nadzorem Prokuratora Rejonowego w Gorlicach będą szczegółowo wyjaśniać okoliczności i przyczyny tego tragicznego wypadku – przekazała naszej redakcji komisarz Justyna Basiaga z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Prokurator Rejonowy w Gorlicach również na obecną chwilę nie zdradza, jak dokładnie doszło do zdarzenia.

– Ustalenia w tym zakresie, jak to zwykle bywa, są przez pierwsze tygodnie objęte całkowitą tajemnicą śledztwa. Na jutro została zaplanowana sekcja zwłok w Zakładzie Medycyny Sądowej w Krakowie – poinformował prokurator Sławomir Korbelak, zastępca Prokuratora Rejonowego w Gorlicach.

Równolegle swoje czynności prowadzi Państwowa Inspekcja Pracy w Nowym Sączu.

Tego samego dnia, czyli 13 sierpnia, w powiecie nowosądeckim doszło też do innego dramatycznego zdarzenia, w którym życie straciło dwóch mężczyzn, w tym 16-latek. O tym informowaliśmy —>TUTAJ.

Reklama