Wieża na ,,Górze Zakochanych” otwarta dla turystów

Wieża na ,,Górze Zakochanych” otwarta dla turystów

Sądecczyzna wzbogaciła się o kolejną atrakcję turystyczną. Na górze Modyń (1029 m n.p.m) znanej jako ,,Góra Zakochanych” w Woli Kosnowej powstała wieża widokowa. Oficjalne otwarcie odbyło się w niedzielę, 15 sierpnia. Najstarszym uczestnikiem wydarzenia był 95-latek.

Uroczystość została zainagurowana mszą świętą o godz. 11:00, którą koncelebrowali ks. Grzegorz Skorupa (proboszcz parafii Wola Piskulina), ks. Jan Betlej (proboszcz parafii Kamienica) oraz ks. Marek Ruciński (pochodzący z Woli Piskulinej). Otwarcie uświetniło Stowarzyszenie Banderia Konna „Iskra” Dolina Dunajca. Można było także skorzystać z poczęstunku przygotowanego przez Koło Gospodyń Wiejskich z Woli Kosnowej.

Budowa wieży została zrealizowana dzięki dofinansowaniu z programu ,,Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020″. Co więcej, dwie sąsiednie gminy tj. gmina Kamienica i Łukowica partycypowały w kosztach budowy, dokładając po 60 tysięcy złotych. Wykonawcą prac był Stanisław Chryczyk Przedsiębiorstwo Budowlane „ESBUD” z siedzibą w Ochotnicy Dolnej. Wartość robót wyniosła blisko 728 tys. zł.

– Modyń to jeden z najwyższych szczytów Beskidu Wyspowego i to właśnie tutaj powstała drewniana wieża z platformą widokową, z której rozpościera się widok na pasma Beskidów, Pienin i Tatr – mówi Roman Potoniec, przewodniczący Rady Powiatu Nowosądeckiego. – To piękne miejsce. Zachęcam mieszkańców Sądecczyzny i turystów do podziwiania widoków z Góry Zakochanych – bo tak nazywany jest ten szczyt. To miejsce na pewno stanie się kolejną wielką atrakcją turystyczną – stwierdził radny.

Podczas wydarzenia wyłoniono najstarszego i najmłodszego uczestnika biorącego udział w otwarciu obiektu oraz osobę, która przybyła na górę Modyń z najdalszego zakątka Polski. Najstarszym uczestnikiem był 95-letni Władysław Mamak, najmłodszym – czteromiesięczny Staś Tarnopolski. Uczestnikiem, który przybył na górę Modyń z najdalszego zakątka był Leszek Litwa ze Zgierza.

W uroczystości wzięli również udział: Wójt Gminy Łącko Jan Dziedzina, Grzegorz Biedroń (Prezes Małopolskiej Organizacji Turystycznej), Roman Potoniec (Przewodniczący Rady Powiatu Nowosądeckiego), Wojciech Włodarczyk (Członek Zarządu Powiatu Limanowskiego), dyrektor Biura Promocji Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu Justyna Tokarczyk, a także Radni Gminy Łącko na czele z Przewodniczącą Bernadettą Wąchała-Gawełek.

 

Fot./Źródło:  Urząd Gminy Łącko/
Marek Rychlec, Justyna Tokarczyk/
Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu 

Reklama