Chwila grozy w sądeckiej szkole. Zarządzono ewakuację

Chwila grozy w sądeckiej szkole. Zarządzono ewakuację

Według dyrektora Zespołu Szkół przy ulicy Ducha oraz kilku uczniów w budynku można było przez chwilę wyczuć zapach przypominający gaz. Szybko ewakuowano wszystkie osoby przebywające w szkole, a na miejsce wkrótce dotarli strażacy oraz pracownicy pogotowia gazowego. Na szczęście okazało się, że nie ma powodu do obaw.

Do stresującej sytuacji doszło wczoraj około godziny 14.50.

– W chwili przybycia na miejsce zastępu straży wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami (łącznie około 90 osób) zostali już ewakuowani na zewnątrz. W budynku na poziomie parteru znajduje się kotłownia gazowa obsługiwana przez firmę zewnętrzną, która wyposażona jest w system pomiaru stężenia gazu z czterema detektorami – żaden z nich nie wykazał nadmiernego stężenia gazu – informują funkcjonariusze PSP.

Strażacy zabezpieczyli miejsce i dokonali w budynku pomiarów. Później szkołę sprawdzili także pracownicy Pogotowia Gazowego. Na szczęście żadne przyrządy nie wykazały nieprawidłowości i zagrożenia nie stwierdzono.

Jak podkreśla Paweł Motyka z PSP w Nowym Sączu, ważne, że procedura zadziałała i w szkole dokonano ewakuacji, nawet jeśli (jak się później okazało) nie było realnego zagrożenia.

fot. PSP w Nowym Sączu

fot. ilustr. pixabay

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Nowel

Kiedy zobaczysz ten film na pewno zagłosujesz na Ewę Novel 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

GENIALNI LOKALNI GLOBALNI

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.