Choinkowa misja posła Jana Dudy

Choinkowa misja posła Jana Dudy

Co roku, tuż przed Wigilią Bożego Narodzenia poseł Jan Duda najpierw robi za drwala, a później za świętego Mikołaja. Na kawałku ziemi w Rdziostowie rosną świerki i jodełki sadzone  z myślą o tym, aby umilić komuś święta. Zanim z małego drzewka wyrośnie dorodna ponad 3-metrowa choinka, trzeba cierpliwie dbać o nią przez około dziesięć lat. Później można ją ściąć. Młodsze choinki można wydostać z ziemi i wsadzić w donicę, aby pachniały lasem wszędzie tam, gdzie ludzie czekają na święta… W tym roku choinki z Rdziostowa  ucieszyły nie tylko Czytelników „Dobrego Tygodnika Sądeckiego”.  Wraz z dobrymi życzeniami trafiły między innymi do Domu Dziecka, do sądeckiego szpitala, do urzędu gminy w Starym Sączu, do karpackich pograniczników.

Gdy przyszliśmy z choinką do generała Stanisława Laciugi, w siedzibie Karpackiego Oddziału Straży Granicznej obywało się akurat świąteczne spotkanie związkowców. Drzewko trafiło do świetlicy. Niech cieszy oczy mundurowych, niech będzie symbolicznym gestem wpisującym się w akcję „murem za mundurem” – mówi Grzegorz Kmiecik, dyrektor biura poselskiego posła posła Jana Dudy.

Kolejna wizyta – w Starym Sączu prócz świątecznej misji miała dodatkowy walor – sentymetalny. W starosądeckim liceum poseł Duda zdawał maturę, a jego rodzinny dom stał w pobliskich Gołkowicach. Choinkę z Rdziostowa, która trafiła do grodu świętej Kingi można zobaczyć z dowolnego miejsca na świecie, stanęła bowiem na sali posiedzeń miejscowego urzędu.

Dzieciaki z domu dziecka, prócz choinki dostały słodki upominek i okazję do zasypania parlamentarzysty gradem pytań. O co pytały?  Między innymi o to jak zostać posłem i na czym polega poselska praca. Może się zatem okazać, że polityk widział się z młodzieżą, która kiedyś pójdzie w jego ślady.

Do szpitala trafiły dwie choinki. Jedna stanęła przed budynkiem, druga – na oddziale onkologicznym. Okazję wykorzystali – i darczyńca i przedstawicielka obdarowanej instytucji – dyrektor Lidia Zelek, do rozmowy o niełatwym czasie dla pracowników służby zdrowia. Świąteczne życzenia ZDROWIA przywiezione z drzewkami bardzo się w tym miejscu przydadzą…

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Nowel

Kiedy zobaczysz ten film na pewno zagłosujesz na Ewę Novel 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

GENIALNI LOKALNI GLOBALNI

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.