Jest ich czworo: Kuba, Wojtek, Adam i Jakub. Klawisze, bębny, gitara basowa i elektryczna to ich muzyczny arsenał, który brzmi wspaniale. "Mob"- bo taką nazwę nosi grupa - to chłopaki z Nowego Sącza. W kwietniu światło dziennie ujrzało ich nowe nagranie - utwór pt: "Swanee" zrealizowany we współpracy z wytwórnią Kayax, która na swoim kanale YT promuje ich utwór. Posłuchaj i daj się ponieść mieszance alternatywnego rocka, bluesa, popu i elektroniki z domieszką jazzu...

Zespół powstał z inicjatywy lidera - Kuby Tokarczyka, który śpiewa i gra na instrumentach klawiszowych, ale także jest autorem tekstów i kompozytorem muzyki zespołu. Wspólnie z Jakubem Kozubem, Wojtkiem Klimczakiem oraz Adamem Leśniakiem stworzyli team, który w swojej twórczości inspiruje się takimi artystami jak: Mrozu, Piotr Zioła, Amos Lee, Dave Matthews Band, Ben Howard czy Michael Kiwanuka.

Piosenka „Swanee” dostępna jest na serwisach streamingowych typu Spotify, iTunes, ale także na Youtube - na kanale KayaxTV.

To nie jedyny sukces zespołu. W ostatnim czasie zakwalifikowali się też do „My Name Is New” czyli listy najciekawszych nowości młodej polskiej sceny muzycznej wyselekcjonowanych przez ekspertów Kayax na Spotify.

Co najważniejsze, to nasze chłopaki, bo każdy z nich w jakiś sposób jest z Nowym Sączem związany. Wojtek Klimczak - basista jest akustykiem w Małopolskim Centrum Kultury Sokół,  Adam Leśniak  -nauczycielem w klasie perkusji w Państwowej Szkole Muzycznej 1 i 2 stopnia w Nowym Sączu, a Kuba Tokarczyk i Jakub Kozub pochodzą z Sądecczyzny.

Posłuchajcie i dajcie znać w komentarzach, jak się wam podoba!

TRADYCJATEXT

3 comments

Wypowiedz się w tej sprawie