Chciała żyć, ale w niebie potrzebowali anioła. Odeszła Lidia Pajor

Lidia Pajor, Stary Sącz, zbiórka

Zmarła Lidia Pajor ze Starego Sącza, która od maja starała się odnaleźć w roli pacjentki walczącej o zdrowie i szczęśliwe życie z rodziną. Mama dwójki wspaniałych dzieci dowiedziała się wówczas, że w jej organizmie rozpanoszył się niechciany gość – nowotwór złośliwy głowy. Dzielna Lidka rozpoczęła walkę. W boju ze śmiertelnym wrogiem stanęli z nią w ramię w ramię: rodzina, przyjaciele, a nawet obcy ludzie, którzy tak bardzo chcieli, by wróg ostatecznie został pokonany. Kiedy opublikowaliśmy apel o pomoc dla starosądeczanki, nasi Czytelnicy licznie dołączyli do armii przyjaciół młodej mamy.

Dolegliwości Lidii zaczęły się w kwietniu. Silne bóle brzucha i wymioty zostały zdiagnozowane przez lekarza jako refluks żołądkowy. Jednak mimo zażywania przepisanych leków, ból nie ustępował, a niepokój narastał. Dopiero rezonans magnetyczny dał odpowiedź, co jest przyczyną pogorszenia się stanu zdrowia. Odpowiedź, na którą nikt nie był przygotowany  – nowotwór złośliwy głowy, glejak wielopostaciowy czwartego stopnia.

Lidia przeszła operację w Krakowie, to jednak był dopiero początek walki o zdrowie. Choroba postępowała, wydatki rosły. Fundacja Onkologiczna Rakiety przyjęła ją pod swoje skrzydła i utworzyła zbiórkę pieniędzy. Na koncie z dnia na dzień kwota rosła. Udało się uzbierać 213 210 złotych. 

Odeszła do świata, gdzie nie ma cierpienia

Wczoraj rano, 16 grudnia, Lidia zmarła w myślenickim szpitalu. W ostatniej godzinie życia otaczali ją najbliżsi. Przez ostatnie tygodnie jej stan był niestabilny. Po powrocie ze szpitala do domu, sytuacja zdrowotna znów nagle się pogorszyła i młoda mama musiała wrócić na oddział. Tam zapadła w śpiączkę i zmarła.

,,Aniołów jest tak wielu, wszystkie mają imiona, a Twoje Lidia było najpiękniejszym dla Ukochanego Męża, Najcudowniejszych Dzieci, Rodziców i Rodzeństwa, Przyjaciół. Nigdy nie myślałam, że będę pisała te słowa. Nie potrafię powiedzieć żegnaj, bo wiem, że kiedyś wszyscy się zobaczymy. Teraz możesz odpocząć. Śpij Kochana… Byłaś taka dzielna…” – napisała w mediach Łucja Stawiarska, dobry anioł, który od miesięcy prowadził licytacje na rzecz Lidii.

Msza żałobna zostanie odprawiona 18 grudnia o godzinie 14.00  w kościele pw. Bożego Miłosierdzia w Starym Sączu. Pół godziny wcześniej odbędzie się różaniec.

Rodzinie, bliskim i przyjaciołom śp. Lidii Pajor składamy najszczersze wyrazy współczucia. Równocześnie dziękujemy  naszym Czytelnikom, którzy licznie włączyli się w pomoc młodej mamie ze Starego Sącza.

Fot. arch. rodzinne za https://fundacjarakiety.pl/
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.