Nadal nie odnaleziono zaginionej Teresy. Relacja z poszukiwań na stawach w Starym Sączu. Policja apeluje o pomoc

Nadal nie odnaleziono zaginionej Teresy. Relacja z poszukiwań na stawach w Starym Sączu. Policja apeluje o pomoc

Wczoraj około godziny 18. policjanci otrzymali zgłoszenie o zaginięciu 35-letniej Teresy Marczyk, mieszkanki Nowego Sącza. Istniało podejrzenie, że kobieta może próbować targnąć się na własne życie.  Przeszukiwano z łodzi brzegi trzech stawów w okolicy Dunajca (na długości około siedmiu kilometrów) oraz teren wzdłuż brzegów i  pobliskie zarośla. Nurkowie oraz ratownicy WOPR przeszukiwali dno zbiorników. 

Akcja, choć trwała ponad pięć godzin, nie przyniosła rezultatów. Kobieta w dalszym ciągu nie została odnaleziona.

W poszukiwaniach brały udział zastępy Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej z Nowego Sącza, Ochotnicze Straże Pożarne ze Starego Sącza, Biegonic i Gołkowic Górnych,  policjanci, ratownicy GOPR, WOPR, grupa wodno-nurkowa oraz Grupa Ratownictwa Specjalnego.

Podczas wczorajszych poszukiwań policjanci wraz z wymienionymi służbami sprawdzili obszar o powierzchni około 90 hektarów. Do poszukiwań użyto również psa tropiącego. Poszukiwania w terenie wznowiono dzisiaj o godzinie 9.00. Od momentu zgłoszenia cały czas operacyjnie działają również policjanci z Zespołu Poszukiwań sądeckiej Policji – relacjonuje  asp. dr Iwona Grzebyk-Dulak, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Kobieta wyszła z domu 3 marca około godz. 20 i wsiadła do samochodu marki Peugeot. Jej auto zostało odnalezione w rejonie starosądeckich stawów.  Zaginiona dotąd  nie wróciła do domu i nie nawiązała kontaktu z rodziną. Ubrana była w szary, długi sweter, ciemnozielony płaszcz i zielone spodnie.

Rysopis: wzrost ok. 175 cm; szczupła budowa ciała, krótkie blond włosy, jasne oczy.

Znakiem szczególnym jest tatuaż – delfin na łydce lewej nogi.

Wszelkie informacje dotyczące zaginionej prosimy przekazywać na numer alarmowy 112apeluje asp. dr Iwona Grzebyk-Dulak.

WAŻNE!

Telefon Zaufania dla Osób Dorosłych
w Kryzysie Emocjonalnym

116 123

Czynny od poniedziałku do piątku od godz. 14.00-22.00 (połączenie bezpłatne)

Kryzysowy Telefon Zaufania 116 123 powstał z myślą o osobach, które z różnych powodów nie mają możliwości bezpośredniego kontaktu z psychologiem.
Każdy z konsultantów posiada wyższe wykształcenie specjalistyczne – psychologiczne lub pokrewne oraz przeszedł cykl szkoleń z zakresu telefonicznej pomocy psychologicznej. 

Czytaj też:

PILNE! Trwają poszukiwania 35-letniej Teresy z Nowego Sącza

 

 

WYBORY 2024

REPERTUAR KINA SOKÓŁ

Reklama