Chciał pomóc 27-latce. Został przez nią zaatakowany

Chciał pomóc 27-latce. Został przez nią zaatakowany

sprawczyni rozboju zatrzymana

Poprosiła przechodnia o skorzystanie z jego telefonu. Mężczyzna nie spodziewał się, że za moment padnie ofiarą rozboju. Zatrzymano 27-letnią sprawczynię.

Zdarzenie miało miejsce w zeszły poniedziałek (22 sierpnia) na ul. Kolejowej w Nowym Sączu. Około godziny 13:00 27-letnia nowosądeczanka zaczepiła jednego z przechodniów. Poprosiła go o możliwość skorzystania z jego telefonu, na co mężczyzna się zgodził. Po skończeniu rozmowy oddała mu jego własność – jednak tylko na chwilę.

Gdy mężczyzna odwrócił się, kobieta zaatakowała go, pryskając gazem pieprzowym w jego twarz. Następnie z kieszeni spodni zabrała mu telefon i uciekła – relacjonuje kom. Justyna Basiaga, Oficer Prasowa Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Tuż po tym, jak pokrzywdzony ochłonął, udał się do komendy. Po otrzymaniu zgłoszenia sądeccy policjanci rozpoczęli natychmiastowe działania: ustalono przebieg zdarzenia i rysopis sprawczyni, a następnie przeszukano teren. Niecałą godzinę po tym, jak okradziony mężczyzna zgłosił się do funkcjonariuszy, podejrzana została zatrzymana.

Zauważono ją na osiedlu Przydworcowe. Miała przy sobie gaz pieprzowy i skradziony telefon. Przewieziono ją do sądeckiej komendy. 27-latka spędziła noc w policyjnej celi. Następnego dnia w Prokuraturze Rejonowej w Nowym Sączu usłyszała zarzut. Za dokonanie rozboju grozi jej teraz od 2 do 12 lat więzienia.

fot. KMP w Nowym Sączu


Czytaj też:

Chełmiec. Zderzenie osobówek, jedna osoba w szpitalu

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

WAŻNE !

100 mln zł na inwestycje drogowe w Małopolsce

FOR HEROES [ZWIASTUN]. Premiera w MCK SOKÓŁ już 6 października

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama