Chcesz żeby Twój głos miał znaczenie? Zagłosuj poprawnie!

Już dzisiaj wybierzemy 100 senatorów i 460 posłów. Podczas wyborów parlamentarnych w 2015 roku oddano prawie 400 tysięcy głosów nieważnych. Zróbmy wszystko, aby w tym roku ta liczba była zdecydowanie mniejsza. Trzeba pamiętać, że aby nasz wybór miał znaczenie, musimy poprawnie zagłosować. Jak to zrobić? Nic prostszego!

Zabierz ze sobą dokument potwierdzający Twoją tożsamość. Może to być: dowód osobisty, paszport, prawo jazdy, legitymacja studencka, legitymacja szkolna, czy nawet dokument, który utracił ważność. Po złożeniu podpisu i wylegitymowaniu otrzymasz dwie karty do głosowania, na której będą umieszczone listy kandydatów, zgłoszonych przez komitety wyborcze. Na szarej będą znajdowały się nazwiska kandydatów na posłów, a na żółtej – na senatorów.

Na karcie szarej wybierasz tylko jednego kandydata i przy jego nazwisku stawiasz ,,X”. Znak musi mieścić się w kratce. Inaczej głos będzie nieważny. Tak samo w przypadku głosowania na senatora (żółta kartka). Tutaj także wybierasz jednego kandydata poprzez wstawienie znaku ,,X” w kratce obok jego imienia i nazwiska.

Lokale wyborcze będą czynne w niedzielę, 13 października w godzinach 7.00–21.00. Kartę z oddanym głosem wrzucamy do urny wyborczej.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.