Nowy Sącz: wypadek na ulicy Ogrodowej. Nie żyje kierowca busa

Tragicznie rozpoczął się dzień wyborczy w Nowym Sączu. Przed godziną 2.50 na ul. Ogrodowej doszło do wypadku busa. Niestety jego kierowca zmarł. 

Kiedy przybyli strażacy, samochód (bus) marki Renault leżał na boku poza jezdnią. Miał zapalone światła. W środku uwięziony był kierowca, z którym nie było żadnego kontaktu. Osoby postronne, a potem służby próbowały usunąć przednią szybę w pojeździe, aby wyciągnąć rannego.

,,Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu do poszkodowanego poprzez usunięcie przedniej szyby przy użyciu elektrycznej piły szablastej, zabezpieczeniu pojazdu linką zawiązaną do elementu stałego oraz wejściu ratowników do środka i ewakuacji rannego na deskę. Kierowca był nieprzytomny, bez funkcji życiowych.” – relacjonuje zastępca komendanta PSP w Nowym Sączu, Paweł Motyka.

Ratownicy medyczni przy pomocy strażaków natychmiast przystąpili do resuscytacji krążeniowo- oddechowej. Nie było możliwości, aby odpiąć akumulator, gdyż ułożenie pojazdu na to nie pozwalało. Na miejsce wezwano Pogotowie Energetyczne. Jego pracownicy stwierdzili, iż uszkodzenie odciągu słupa nie stwarza zagrożenia.

,,Ratownicy medyczni po kilkudziesięciu minutach odstąpili od resuscytacji. Następnie ciało zabezpieczono w worku na zwłoki. Na miejscu pozostała Policja oraz zastęp straży. Samochód został postawiony na koła oraz zabrany z miejsca zdarzenia przez pomoc drogową. Posypano sorbentem rozlany olej silnikowy. Działania strażaków trwały ponad dwie i pół godziny” – informuje z-ca komendanta PSP w Nowym Sączu.

Fot. PSP w Nowym Sączu

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.