Sądeczanka – solistka Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej wygrała międzynarodowy konkurs muzyczyny!

Sądeczanka – solistka Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej wygrała międzynarodowy konkurs muzyczyny!

Pochodząca z Nowego Sącza solistka Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej – kpr. Iwona Chruślicka wygrała międzynarodowy konkurs muzyczny International Viennese Spring Music Competition!

Zgłoszenia do konkursu napłynęły od wokalistów z kilkudziesięciu krajów. Wraz z nimi, uczestnicy nadsyłali nagrania dowolnie wybranego przez siebie repertuaru z zakresu muzyki klasycznej.W skład jury konkursowego weszli znakomici artyści międzynarodowej sceny muzycznej, m. in: prof. Marta Nowaczyk – Łapińska,  prof. Katarzyna Słota Marciniec, prof. Andrzej Ślązak, prof. Mateusz Kasprzak – Łabudziński, prof. Jakub Łęczycki, prof. Mroslav Hanacek, prof. Martin Obona.19 czerwca, po przesłuchaniu wszystkich nadesłanych nagrań, komisja konkursowa, przyznała I miejsce solistce Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej – kpr. SG Iwonie Chruślickiej. W związku ze zwycięstwem w konkursie, pani Iwona otrzymała również zaproszenie do występów w Wiedniu w sezonie artystycznym 2022/2023.

 

Konkurs organizowany jest przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Muzyczne Gloria Artis Music – instytucję muzyczną z siedzibą w Wiedniu, wspierającą młode talenty w ich karierze artystycznej. Stowarzyszenie organizuje festiwale i imprezy muzyczne, mające na celu promocję najwybitniejszych młodych muzyków. Dyrektorem artystycznym Stowarzyszenia jest  Jadwiga Padjas-Zielińska, w dorobku której znajdują się znaczące osiągnięcia dydaktyczne i propagowanie kultury polskiej.

źródło:

Zespół Prasowy Komendanta Karpackiego Oddziału Straży Granicznej.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

W Małopolsce przybędzie 8 linii komunikacyjnych. Ile wynosi dofinansowanie i jakie to połączenia?

Play Video about Christian Merli

13 Hill Climb Limanowa. Dwa dni sportowych zmagań na światowym poziomie. Jak przebiegała 13. edycja górskiego wyścigu ?

Temat dnia

Największa w historii gminy Stary Sącz inwestycja – budowa kanalizacji i wodociągów – część I

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.