Ceramiczne Dialogi w Starym Sączu już w tym tygodniu

Prace uczniów można oglądać często. Tym razem swoje dzieła zaprezentują nauczyciele. W Starym Sączu odbędzie się wystawa prac uczestników XII Ogólnopolskiego Pleneru Ceramicznego Dla Nauczycieli Szkół Plastycznych.

Choć ceramika kojarzy się większości z nas z naczyniami czy wykończeniem domu, to warto spojrzeć na nią z innej strony. Ceramika znana jest już od tysięcy lat. Polega na tworzeniu z gliny, a następnie wypalaniu przedmiotów w wysokiej temperaturze. Obecnie stosowana jest w różnych dziedzinach gospodarki, począwszy od budownictwa i hutnictwa, aż po elektronikę, transport, a nawet przemysł kosmiczny.

Istnieje także ceramika artystyczna. W technice tej tworzy się wspaniale zdobione płaskorzeźby, mozaiki, naczynia, czy obrazy.

Prace tego typu podziwiać będzie można podczas wystawy w w Galerii Pod Piątką w Starym Sączu. Wernisaż odbędzie się w piątek, 9. lutego o godzinie 18, a wystawa potrwa do 28. lutego.

Zaprezentowane zostaną tam dzieła nauczycieli biorących udział w plenerze artystycznym, który odbył się w dniach 3 -15 lipca 2017 r. w Liceum Plastycznym im. Jana Matejki w Nowym Wiśniczu.

fot. ilustr. pixabay

Piątka pod Piątką w Starym Sączu

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.