Nowy Sącz: miejsce dla ludzi, którzy chcą zrobić karierę

Kraków, Tarnów i Nowy Sącz to trzy miasta w Małopolsce, w których można skorzystać z usług Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej. Ideą placówki jest pomoc osobom bezrobotnym oraz tym, które chcą zmienić miejsce zatrudnienia. Odnowioną sądecką placówkę otworzył dzisiaj Leszek Zegzda, członek zarządu.

Renault2

- Rynek pracy zmienia się dynamicznie, co ma przełożenie zarówno na wymagania pracodawców, jak i oczekiwania pracowników, dlatego ważne jest dostosowanie usług do zachodzących przemian – mówi Leszek Zegzda.

Coraz częściej z usług poradnictwa zawodowego korzystają nie tylko osoby bezrobotne, ale również pracujący Małopolanie, którzy szukają nowych możliwości rozwoju. Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie szacuje, że tylko w tym roku w subregionie nowosądeckim z usług doradcy skorzysta ponad 2200 mieszkańców.

W Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej będziemy mogli liczyć na pomoc w wykonaniu Bilansu Kariery, czyli profesjonalnej usługi oceniania własnych możliwości zawodowych. W oparciu o taki bilans będzie można starać się o bony na szkolenia, dzięki którym można uzyskać nawet 87 proc. dofinansowania. Jeszcze w czerwcu w centrach odbędzie się także premiera nowej usługi czyli warsztatów tworzenia portfolio.

fot.malopolska.pl

 

MAGIK MAŁA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.