Były piłkarz Sandecji opuszcza swój dotychczasowy klub

We wtorkowe przedpołudnie w mediach pojawiła się informacja przekazana przez biuro prasowe pierwszoligowej Chojniczanki Chojnice. Według niej, szeregi klubu z końcem roku opuści Wojciech Trochim. 30-latek był zawodnikiem klubu z Pomorza od połowy 2018 roku, a kontrakt przestanie obowiązywać na prośbę samego zawodnika.

dts

Do "Chluby Grodu Tura" Trochim przyszedł po spadku Sandecji Nowy Sącz z Lotto Ekstraklasy i podpisał dwuletni kontrakt. Wówczas trenerem klubu z Chojnic był Przemysław Cecherz, który znał zawodnika z czasów, gdy pracowali razem w Kolejarzu Stróże. Do tej pory popularny "Trochu" wystąpił w barwach Chojniczanki 27-krotnie i zdobył 3 bramki.

Kibice z Sądecczyzny pamiętają go głównie z występów dla "Biało-czarnych", ponieważ był jednym z architektów awansu sądeckiego klubu do najwyższej klasy rozgrywkowej w 2017 roku. Jako jeden z niewielu, wystąpił we wszystkich 37 meczach historycznego, jedynego sezonu Sandecji w Ekstraklasie. Wówczas w ligowych zmaganiach sześciokrotnie pokonywał bramkarzy, a kibice wspominają go z nieustępliwości na boisku i walki o każdą piłkę.

Na chwilę obecną nie są znane plany zawodnika co do piłkarskiej przyszłości. Do nowego klubu będzie mógł dołączyć na zasadzie wolnego transferu, więc jego usługami może być zainteresowanych kilka klubów pierwszoligowych.

Fot. Jarosław Para, MKS Sandecja S.A.

PUMA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.