Był blisko Legii Warszawa, zagra w Sandecji! Zaskakujący transfer sądeczan!

Sandecja Nowy Sącz mimo zakończenia zimowego okienka transferowego (koniec 28 lutego) skorzystała z możliwości zakontraktowania tzw. „wolnego” zawodnika. Tak na Kilińskiego trafił właśnie Damir Sovsić!

Renault2

Dwukrotny młodzieżowy reprezentant Chorwacji ma 28 lat i gra na pozycji środkowego pomocnika. Urodził się w chorwackim Gorażde. To właśnie w Chorwacji grał do rej pory najwięcej reprezentując barwy Lokomotivy czy Dinama Zagrzeb. Sovsić miał okazję przywdziewać także barwy reprezentacji Bośni i Hercegowiny do lat 17, występował w juniorach FK Sarajewo.

W lutym interesowała się nim Legia Warszawa, ale trener „Wojskowych” Romeo Jozak sięgnął ostatecznie po Portugalczyka Cafu. Sovsić rozegrał niemal 200 meczów w chorwackiej ekstraklasie (dokładnie 192 mecze, 18 goli i 32 asysty). Ostatnio był graczem koreańskiego Suwon Bluewings.

Profesjonalny portal Transfermarkt.de wycenia nowego gracza „biało-czarnych” na milion 250 tysięcy euro, co czyni Sovsića najdroższym graczem beniaminka z Nowego Sącza.

Jego kontrakt z nowosądeckim klubem będzie obowiązywał do końca czerwca 2018 roku. Czy pomoże Sandecji obronić się przed spadkiem z Lotto Ekstraklasy? Czas pokaże.

Odwiedź konto autora na Twitterze!

Fot. Miłosz Jańczyk/Sandecja.pl; Suwon archiwum

 

dts

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.