,,Budda” w przygotowaniu. Serial na Węgierskiej trwa [ZDJĘCIA]

,,Budda” w przygotowaniu. Serial na Węgierskiej trwa [ZDJĘCIA]

Serial na Węgierskiej trwa. Pomimo, że wiadukt został rozebrany, została jego część, na której od lat artysta Mgr Mors wykonywał murale. Tym razem na ścianie pojawił się jeden z najpopularniejszych twórców interentowych, działający na platformie You Tube – ,,Budda”, czyli Kamil Labudda. W ostanim tygodniu do kin wszedł film o jego życiu.

Kamil Labbuda ,,Budda” urodził się w Krakowie w 1998 roku. Od zawsze pasjonował się samochodami. Nie miał łatwo, jako nastolatek musiał się wyprowadzić i na wszystko samodzielnie zapracować. Później otworzył wypożyczalnię samochodową, a w 2019 roku założył kanał na serwisie You Tube, gdzie szybko zyskał tysiące, a potem miliony fanów.

Na swoim kanale pokazuje luksusowe, sportowe samochody, recenzuje  je, modyfikuje, pokazuje swoim fanom ekstremalne wyprawy i przygody. Krakowianin jest również znany z akcji charytatywnych i pomagania potrzebującym, dawania im szansy.Kamil ,,Budda” związany jest także z ekipą Positive Ways, która sięga korzeniami do Czarnej w powiecie gorlickim i Binczarowej w powiecie nowosądeckim. Bierze udział w ich wyprawie charytatywnej, podczas ostatniej ,,biegał z młotkiem”, czyli prowadził licytacacje.

W styczniu w regionie sądeckim szczególnie często mówiło się o znanym youtuberze przez pryzmat rozdawania na loterii luksusowych samochodów. Wówczas jeden z nich, o wartości ponad 800 tysięcy wygrał mieszkaniec Kąclowej w gminie Grybów.

Serial na Węgierskiej

W październiku ubiegłego roku, w związku z przebudową linii kolejowej nr 104 w ruszyła rozbiórka wiaduktów w Nowym Sączu. Prace obejmują również wiadukt, którego ściana przez lata stała się uliczną galerią sztuki Mgr Morsa. ,,Serial na Węgierskiej” przedstawiał osoby znane, lubiane, popularne, kontrowersyjne, jak i bieżące wydarzenia, symbole, czy przesłania. Mieszkańcy regionu z zaciekawieniem śledzili kolejne poczynania artysty. Kilka miesięcy temu, tuż przd remontem Mgr Mors sam zdemontował ścianę, na której łącznie namalowane zostały 184 ,,obrazy”. Od tego czasu powstały jednak kolejne. Tym razem głównym bohaterem jest Budda, który osiągnął ogromny sukces w na platformie You Tube. W ostatnim tygodniu miała piejce premiera filmu o jego życiu.

Fot. Adrian Maraś 

Reklama