Bilsko. Poszukiwani świadkowie wypadku, w którym zginęli 45, 46 i 47-latek

wypadek DK75 Bilsko

Policja prosi o kontakt świadków tragicznego wypadku, do którego doszło wczoraj (2 listopada) na drodze krajowej nr 75 w miejscowości Bilsko. Jak informowaliśmy TUTAJ około 16:40 bus zderzył się tam z samochodem ciężarowym. Na miejscu zginęli pasażerowie Renault Trafic – 46 i 47-latek, natomiast 45-letni kierowca zmarł w szpitalu. Wszyscy byli mieszkańcami Sądecczyzny.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący busem zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z ciągnikiem siodłowym z naczepą marki Scania.

Kierowca samochodu ciężarowego podróżował sam. Opuścił pojazd o własnych siłach i nie skarżył się na żadne dolegliwości.

Jak informują strażacy, osoby podróżujące busem były nieprzytomne i zakleszczone w pojeździe między innymi ze względu na deformację przedziału pasażerskiego. Wkrótce na miejsce dotarła pierwsza karetka pogotowia, a jej załoga przystąpiła do medycznych czynności ratunkowych.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wykonaniu przy użyciu narzędzi hydraulicznych dostępu do osób poszkodowanych w pojeździe Renault. W trakcie tych czynności stwierdzony został zgon dwóch podróżujących. Trzecia osoba była nieprzytomna i zakleszczona w pojeździe. Po wykonaniu dostępu do poszkodowanego ewakuowano go na zewnątrz pojazdu przy użyciu noszy” – relacjonują funkcjonariusze PSP w Nowym Sączu.

Strażacy odłączyli też akumulatory w uszkodzonych pojazdach, dokonali sorpcji wyciekłych płynów eksploatacyjnych, a po zakończeniu czynności dochodzeniowych pomogli w wydobyciu z Renault ciał, które zabezpieczyli następnie pracownicy zakładu pogrzebowego.

– Na miejscu tego tragicznego zdarzenia przez wiele godzin oględziny prowadzili prokurator z Prokuratury Okręgowej w Nowym Sączu, policjanci z Zespołu Wypadkowego Wydziału Ruchu Drogowego sądeckiej komendy oraz biegły sądowy z zakresu ruchu drogowego – relacjonuje Aneta Izworska z KMP w Nowym Sączu.

Przez kilka godzin droga krajowa nr 75 była całkowicie zablokowana, a kierowcy musieli korzystać z objazdów.

Poszukiwani świadkowie

W toku śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Okręgową wyjaśniane będą dokładne przyczyny i okoliczności tragicznego w skutkach zdarzenia.

Policjanci proszą wszystkich świadków tego wypadku o kontakt z Komendą Miejską Policji w Nowym Sączu. Zadzwonić można pod numer telefonu sekretariatu Wydziału Kryminalnego – 47 833 41 51 (od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30-15:30), policjanta prowadzącego tę sprawę – 47 833 42 57 lub oficera dyżurnego – 47 833 46 30 (całodobowo).

– Każda informacja w tej sprawie jest cenna i może przyczynić się do dokładnego wyjaśnienia okoliczności tego wypadku – zaznaczają policjanci.

fot. PSP w Nowym Sączu

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.