Jedna śmierć, osiem osób rannych – oto bilans długiego weekendu na sądeckich drogach

Jedna osoba nie żyje, a osiem zostało rannych w ośmiu wypadkach i trzydziestu siedmiu kolizjach. Taki jest bilans minionego długiego weekendu na sądeckich drogach. 

wsb3

Od 30 maja do 3 czerwca funkcjonariusze mieli ręce pełne roboty. W ramach akcji „Boże Ciało 2018” 480 policjantów kontrolowało trzeźwość kierujących, stan techniczny samochodów oraz prędkość. Na Sądecczyźnie przebadano ponad dwa tysiące kierowców. Przyłapano pięciu nietrzeźwych.

– Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi do dwóch lat pozbawienia wolności oraz 15-letni zakaz prowadzenia pojazdów. Jeżeli sprawca dopuścił się tego czynu w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych w związku ze skazaniem za przestępstwo, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat – przypomina rzecznik prasowy sądeckiej policji.

W całym województwie doszło do trzydziestu ośmiu wypadków drogowych, w których trzy osoby zginęły, a czterdzieści jeden zostało rannych. To prawie o 1/3 mniej niż w ubiegłym roku. Zatrzymano 150 kierowców na podwójnym gazie.

Policja apeluje do wszystkich zmotoryzowanych, by za kierownicę wsiadali mając świadomość, że nawet niewielka dawka alkoholu może doprowadzić do nieszczęścia na drodze. Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym lub z ciężkim uszkodzeniem ciała, kierowcy będącemu pod wpływem alkoholu grozi kara minimum dwóch lat pozbawiania wolności.

 

ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]