Biegnij z nami po uśmiech Julianny i Lenki – XI edycja Biegu Charytatywnego Run 4 a Smile 2024

Biegnij z nami po uśmiech Julianny i Lenki – XI edycja Biegu Charytatywnego Run 4 a Smile 2024

XI edycja Biegu Charytatywnego Run 4 a Smile 2024

Już niebawem, 1 czerwca 2024 roku, odbędzie się XI edycja Biegu Charytatywnego Run 4 a Smile, czyli Bieg po uśmiech. To wydarzenie, będące inicjatywą organizowaną przez społeczność akademicką  Wyższej Szkoły Biznesu – National Louis University we współpracy ze Stowarzyszeniem Sursum Corda oraz wieloma innymi organizacjami, które z roku na rok zyskuje na popularności i znaczeniu. Głównym celem jest zbiórka funduszy na rehabilitację podopiecznych Stowarzyszenia. Do tej pory, w ramach poprzednich edycji, udało się zebrać ponad 300 000 zł. W tym roku naszym celem jest zgromadzenie kwoty 50 000 zł na leczenie i rehabilitacje Julianny oraz Lenki.

Główne wydarzenie odbędzie się w malowniczym Miasteczku Galicyjskim oraz Skansenie w Nowym Sączu. Uczestnicy będą mieli możliwość wzięcia udziału w tradycyjnym biegu charytatywnym, który został podzielony na cztery kategorie wiekowe i dystansowe, dostosowane do różnych umiejętności i kondycji biegaczy. Alternatywnie, dla tych, którzy z różnych przyczyn nie mogą być obecni osobiście, przewidziana została rywalizacja online. Pozwala ona uczestnikom na dołączenie do biegu z dowolnego miejsca na świecie, co jest odpowiedzią na rosnącą popularność wirtualnych wydarzeń sportowych.

To wydarzenie jest wyjątkowe nie tylko ze względu na szczytny cel, ale także bogaty program dodatkowych atrakcji. 2 czerwca, dzień po Biegu, odbędzie się turniej szachowy, który będzie również eliminacjami do World Senior Team Chess Championship 2024. Turniej ten, zorganizowany wspólnie z Małopolskim Związkiem Szachowym, zaplanowano w budynku C Wyższej Szkoły Biznesu – National Louis University w Nowym Sączu, z siedzibą przy ulicy Zielonej 27. To świetna okazja dla entuzjastów szachów, by połączyć pasję do gry z działalnością charytatywną.

Podopieczni tegorocznej edycji, dla których zbierane są środki, to Lenka Głód i Julianna Plata. Lenka, pięcioletnia dziewczynka z Paszyna, od urodzenia zmaga się z rozszczepem kręgosłupa, który spowodował niedowład nóg, a dodatkowo musi mierzyć się z pęcherzem neurogennym, co wymaga regularnego cewnikowania.  Julianna, siedmioletnia mieszkanka Śnietnicy, boryka się z artrogrypozą, chorobą powodującą, że jej rączki są bezwładnie opuszczone wzdłuż tułowia.

Atrakcje, które czekają na uczestników w Miasteczku Galicyjskim, są niezwykle różnorodne i przyciągają zarówno dzieci, jak i dorosłych. Organizatorzy przygotowali animacje dla dzieci, w tym malowanie twarzy i zabawy na skakańcu, warsztaty samoobrony, kursy pierwszej pomocy, a także strefę zabaw z Sunny Buddies. Nie zabraknie również fotobudki, pokazu alpak, turnieju darta, strzelania z replik broni, a także poszukiwań przy pomocy wykrywaczy metali – najmłodsi poszukiwacze otrzymają dyplom Młodego Odkrywcy. Dla miłośników nowoczesnych technologii przewidziano Strefę technologii WSB-NLU z okularami VR i drukarką 3D.

Każdy uczestnik biegu, niezależnie od wyniku, otrzyma pamiątkowy medal na mecie. Dodatkowo, specjalne nagrody otrzymają zwycięzcy różnych kategorii biegowych, uczestnicy, którzy przebiegną najdłuższy dystans lub wykonają go w najkrótszym czasie, zarówno w rywalizacji tradycyjnej, jak i online. W ramach rywalizacji e-sportowej przewidziano również konkurencje dla rowerzystów, rolkarzy i deskorolkarzy.

Zachęcamy wszystkich do udziału w wydarzeniu – dla tych, którzy nie zdążyli się zarejestrować online, przewidujemy rejestrację w dniu wydarzenia w namiocie biegowym. Jest ona jednocześnie formą wsparcia dla Julianki i Lenki, a zapisani uczestnicy otrzymają pakiet startowy, który zawiera między innymi kupon na wodę mineralną, kiełbaskę i słodką niespodziankę.  To wyjątkowa okazja, by wesprzeć dzieci potrzebujące pomocy i jednocześnie wziąć udział w wyjątkowym wydarzeniu pełnym atrakcji.

Dołącz do nas i biegnij po uśmiech dla tych, którzy najbardziej go potrzebują!

Więcej informacji na temat wydarzenia oraz zbiórki można znaleźć na oficjalnej stronie Wyższej Szkoły Biznesu oraz na stronie wydarzenia na Facebook’u.

 

https://www.wsb-nlu.edu.pl/pl/run-4-a-smile

https://www.facebook.com/events/439536961968302/?active_tab=discussion

https://www.facebook.com/run4asmile

                                           XI edycja Biegu Charytatywnego Run 4 a Smile 2024

Przeczytaj również:

Stary Sącz. Tajne wybory przewodniczącego zarejestrowała kamera. Tego samego dnia ktoś skopiował dane z monitoringu

                                                                                                                          

Reklama