Bieg Bejorów trzeba zrozumieć! Przed nami 21. edycja wydarzenia

Bieg Bejorów trzeba zrozumieć! Przed nami 21. edycja wydarzenia

W tym biegu liczy się każdy i każdy z uczestników jest zwycięzcą. Niezaprzeczalnie Bieg Bejorów jest wydarzeniem wyjątkowym. Ci, którzy wcześniej zadali sobie trud próby zrozumienia idei tego biegu, na pewno wrócą z niego zachwyceni. Już 29 października (niedziela) z Rytra wyruszy kolejna, 21. edycja tego wyjątkowego wydarzenia.

Podczas 9. edycji nie używali stopera, kolejność dotarcia na metę nie ma znaczenia, a słowo bejor oznacza głupek, jednak każdy Bejor jest dumny z tego, że jest Bejorem. Dlaczego? Przekonaj się osobiście. Warto!

Jeśli chcesz stać się częścią tej tradycji już w niedzielę możesz stanąć na starcie.

Bieg Bejorow niewątpliwie ma swój klimat. Niby bieg, a nie do końca tylko bieg. Niby się ścigamy, a tak naprawdę nie liczy się kolejność na mecie. Zapyta ktoś, co to za organizacja? I trzeba powiedzieć, że tak było od początku. Dla nas – Bejorów – nie tyle liczy się wyścig, co wspólna, dobra zabawa – zaznaczają organizatorzy.

Trasa biegu

Biegacze pobiegną tradycyjną już trasą Biegu Bejorów, która prowadzi wzdłuż doliny  Roztoki Ryterskiej. Start umiejscowiony jest pod „Czesterówką”, która stanowiła cotygodniowe miejsce spotkań ryterskich Bejorów. Finał biegu znajduje się przy kapliczce pod Kramarką. Cała trasa biegowa wynosi ok. 5 km a dokładnie 4,750 m.

Impreza ta ma swój niepowtarzalny klimat. Nie ma przegranych bo każdy jest zwycięzcą. Czasami nie ma stopera, bo kto przejmowałby się mierzeniem czasu?

-Na Biegu Bejorów im zawodnik później dociera do mety, tym jest goręcej witany. Zwycięzca dociera do mety, gdzie czekają na niego dwie, góra trzy osoby. Nie ma kibiców, bo przecież jesteśmy 4 km w głąb lasu. Tylko u nas zwycięzca wita na mecie wszystkich pozostałych. Na Biegu Bejorów każdy jest tak samo ważny. Nie jest ważne, którym się dotrze do mety, nie jest ważne czy w 20 min, 25, 30 czy w godzinę. Każdy jest ważny i na każdego czekamy. Na ostatniego czekamy wszyscy! I to tworzy klimat Biegu Bejorów – opowiadają Bejorzy – weterani.

Podkreślają oni przy tym, że bieg ten tak wygląda nie dlatego, że nie mają doświadczenia w ich organizacji ale dlatego, że chcą aby tak wyglądał.

Tak po prostu ma być, bo tak było od początku i tak będzie co roku. A Bieg Bejorów ma swoją długą historię, i nie może stracić swojego wyjątkowego klimatu – dodają.

Więcej informacji o Biegu Bejorów i zapisy znajdują się TUTAJ.

 

fot. biegbejorów.pl/ fanpage Biegu Bejorów

Czytaj też:

Radni zdecydowali o nazwach rond. Obyło się bez bajek

WAŻNE !

BIZNES MISJA

Reklama