Piotr Kowalik powołany do Reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata w Indonezji

Piotr Kowalik powołany do Reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata w Indonezji

MŚ Indonezja, U17, Piotr Kowalik

Piotr Kowalik (obrońca Sandecji) otrzymał właśnie powołanie na Mistrzostwa Świata U-17, które w dniach 10 listopada – 2 grudnia odbędą się w Indonezji. Selekcjoner Marcin Włodarski ogłosił listę 21 zawodników, którzy będą reprezentować nasz kraj podczas Mundialu.

W kadrze nastąpiło tylko kilka zmian w porównaniu z Mistrzostwami Europy, które odbyły się w tym roku na Węgrzech. – Włodarski decyzją o zabraniu na mundial 4 nominalnych wahadłowych zwiększył sobie pole manewru na bokach, kosztem jednego obrońcy. Mowa o Nico Adamczyku, który na EURO wystąpił w czterech spotkaniach. Teraz zamiast 6 kandydatów do trzyosobowego bloku obronnego, trener będzie miał do dyspozycji pozostała piątkę z Węgier: prawonożnych Dominika Szalę, Piotra Kowalika i Igora Orlikowskiego, a także lewonożnych Krzyżanowskiego i Michała Gurgula – informują dziennikarze portalu Łączy Nas Piłka.

Grupowymi rywalami Biało-czerwonych będą: Japonia (11 listopada), Senegal (14 listopada) oraz Argentyna (17 listopada). Początek wszystkich spotkań z udziałem Polaków o godzinie 10:00. Transmisję z imprezy przeprowadzi TVP.

Czytaj także: Pożar pojazdu ciężarowego na drodze krajowej nr 28 [ZDJĘCIA]

Fot: źródło Łączy Nas Piłka

WAŻNE !

BIZNES MISJA

Reklama