"Biało-czarni" wspierają Movember. Promocja dla wąsaczy!

Listopad jest miesiącem, kiedy szczególnie zwraca się uwagę na problemy raka jąder i prostaty u mężczyzn. O tym ma przypominać akcja Movember, która polega m.in. na symbolicznym zapuszczaniu wąsów, oraz badaniach profilaktycznych. Wsparcie dla tej dorocznej inicjatywy ponownie okazali zawodnicy Sandecji Nowy Sącz, wraz ze sztabem szkoleniowym.

wsb3

Akcja Movember jest prowadzona od 2003 roku, a jej nazwa pochodzi z połączenia dwóch wyrazów - moustache (wąsy) i November (listopad). Początkowo miała wymiar makroregionalny na terenie Australii i Wielkiej Brytanii, jednak w kolejnych latach zyskała sobie popularność na wielu krańcach świata, między innymi w Polsce. Dzięki niej mężczyźni mają sobie przypominać o regularnych wizytach u lekarza w celu badań pozwalających wykryć nieprawidłowości możliwie wcześnie, by mieć większe szanse na wyleczenie.

Po raz drugi z rzędu do akcji włączyli się zawodnicy i szkoleniowcy Sandecji Nowy Sącz, czego efektem jest między innymi nota informacyjna na oficjalnej stronie internetowej pierwszoligowca znad Kamienicy. Klub przygotował także specjalną promocję dla wąsaczy. Każdy, kto przyjdzie na listopadowe mecze przeciwko Olimpii Grudziądz, Bruk-Bet Termalice Nieciecza i Puszczy Niepołomice z charakterystycznym zarostem będzie mógł kupić bilet na te starcia za złotówkę.

Fot. Biuro Prasowe MKS Sandecja S.A.

MEDICOR

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.