Białaczka zabija strażaka. Genetyczny bliźniak może uratować jego życie. Może to Ty?

Sławek jeszcze niedawno ratował życie i zdrowie ludzi. Teraz sam potrzebuje ratunku. 26-latek toczy nierówną walkę z białaczką. Strażacy Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu apelują o pilną o pomoc. Wszyscy szukają dla niego ,,brata bliźniaka", który może zostać dawcą szpiku i pomóc strażakowi w zmaganiach ze śmiertelnie niebezpieczną chorobą. 

Przyjaciele oraz rodzina proszą o wsparcie i podzielenie się bezcennym płynem, jakim jest krew. Obejrzyj do końca film przygotowany przez jego jednostkę KP PSP Stargard. Pod nim znajdziesz informację, jak pomóc.

BOCHENSKI

Oddaj krew! Ważne abyś podał wskazanie: dla Sławomira Pogorzelskiego, szpital SPSK Nr 1 PUM im. prof. Tadeusza Sokołowskiego 71-252 Szczecin, ul. Unii Lubelskiej 1. Więcej informacji na plakatach.

Zostań dawcą szpiku i podaruj komuś  szansę na życie!
Zarejestruj się na stronie DKMS (www.dkms.pl). Nie musisz nawet wychodzić z domu. Rejestracja trwa około trzy minuty, po dwóch dniach otrzymasz krótki formularz oraz wymazówkę" (patyczek, którym pobiera się wymaz z jamy ustnej). Całość należy odesłać w gotowej kopercie, na której jest adres fundacji. 

Dołącz do walki o jego życie! Nie możesz pomóc? Przekaż apel w świat, może Twoja rodzina, albo znajomi okażą się być bliźniakami genetycznymi Sławka!

Zostań dawcą komórek macierzystych: https://www.dkms.pl/pl/zostan-dawca

Fot. PSP Nowy Sącz

WIŚNIAMAŁALIP

Wypowiedz się w tej sprawie