Białaczka zabija strażaka. Genetyczny bliźniak może uratować jego życie. Może to Ty?

Białaczka zabija strażaka. Genetyczny bliźniak może uratować jego życie. Może to Ty?

Sławek jeszcze niedawno ratował życie i zdrowie ludzi. Teraz sam potrzebuje ratunku. 26-latek toczy nierówną walkę z białaczką. Strażacy Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu apelują o pilną o pomoc. Wszyscy szukają dla niego ,,brata bliźniaka”, który może zostać dawcą szpiku i pomóc strażakowi w zmaganiach ze śmiertelnie niebezpieczną chorobą. 

Przyjaciele oraz rodzina proszą o wsparcie i podzielenie się bezcennym płynem, jakim jest krew. Obejrzyj do końca film przygotowany przez jego jednostkę KP PSP Stargard. Pod nim znajdziesz informację, jak pomóc.

Oddaj krew! Ważne abyś podał wskazanie: dla Sławomira Pogorzelskiego, szpital SPSK Nr 1 PUM im. prof. Tadeusza Sokołowskiego 71-252 Szczecin, ul. Unii Lubelskiej 1. Więcej informacji na plakatach.

Zostań dawcą szpiku i podaruj komuś  szansę na życie!
Zarejestruj się na stronie DKMS (www.dkms.pl). Nie musisz nawet wychodzić z domu. Rejestracja trwa około trzy minuty, po dwóch dniach otrzymasz krótki formularz oraz wymazówkę” (patyczek, którym pobiera się wymaz z jamy ustnej). Całość należy odesłać w gotowej kopercie, na której jest adres fundacji. 

Dołącz do walki o jego życie! Nie możesz pomóc? Przekaż apel w świat, może Twoja rodzina, albo znajomi okażą się być bliźniakami genetycznymi Sławka!

Zostań dawcą komórek macierzystych: https://www.dkms.pl/pl/zostan-dawca

Fot. PSP Nowy Sącz

Share on twitter
Share on facebook