Wybuchł pożar w kotłowni. Kobieta w porę wyszła z domu

W sobotę (7 lipca) w kotłowni jednego z domów w Nawojowej wybuchł pożar. Strażacy z Nowego Sącza i Biegonic zostali zadysponowani do akcji około 8, a działania trwały prawie trzy godziny. Na szczęście nikt z mieszkańców nie ucierpiał.

Renault2

Jeszcze przed przybyciem służb ratunkowych właścicielka domu wyłączyła prąd i wyszła na zewnątrz budynku.

- Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wybiciu szyb w oknie kotłowni i podaniu prądu rozproszonego wody w celu stłumienia pożaru. Następnie wyważono drzwi do kotłowni i  strażacy  zabezpieczeni w aparaty ochrony dróg oddechowych, weszli do środka i dogasiła pożar trocin. Trociny zostały przekopane i przelane prądem wody - informują funkcjonariusze PSP w Nowym Sączu.

Strażacy przewietrzyli przy pomocy wentylatora piwnice, kotłownię oraz pomieszczenia mieszkalne. Korzystając z urządzenia pomiarowego sprawdzili poziom tlenku węgla w domu, a przy użyciu kamery termowizyjnej skontrolowali kotłownię. Jak informują funkcjonariusze, teren działań został oświetlony za pomocą najaśnicy oraz latarek.

Nie wiadomo, co było przyczyną pożaru.

fot. PSP w Nowym Sączu

dts

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.