Dramatyczne zdarzenie w gminie Grybów. 52-latek polał się rozpuszczalnikiem i podpalił

Dziś około godziny 13.30 w miejscowości Grybów na osiedlu Biała Wyżna wydarzył się dramat. Jeden z mieszkańców próbował dokonać samospalenia. Świadkowie zdarzenia użyli gaśnicy, aby pomóc 52-latkowi. 

wsb3

Jak poinformował nas Paweł Motyka z Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu – mężczyzna prawdopodobnie kupił w sklepie rozpuszczalnik, po czym wyszedł na zewnątrz, polał się zawartością butelki i podpalił.

– Gdy przybyliśmy mężczyzna był ugaszony i leżał na placu przed sklepem ,,Groszek”. Pierwsze na miejscu pojawiło się OSP Grybów-Biała, gdyż zdarzenie było nieopodal remizy – wyjaśniał zastępca komendanta PSP w Nowym Sącz.

Druhowie dokonali rozpoznania i udzielali mężczyźnie kwalifikowanej pierwszej pomocy. Załoga karetki pogotowia ratunkowego przejęła działania. Mężczyna w ciężkim stanie został zbrany do szpitala przez śmigłowiec LPR.

W akcji brała udział załoga pogotowia ratunkowego, policja, JRG 1 z PSP w Nowym Sączu, OSP Grybów-Biała i OSP Siołkowa. Nie wiadomo, co było przyczyną tak drastycznej decyzji mężczyzny.

KOSECKI
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]