Sandecja w nowym sezonie wraca do Nowego Sącza!

Sandecja w nowym sezonie wraca do Nowego Sącza!

Piłkarze Sandecji Nowy Sącz spadają do pierwszej ligi, ale już wiadomo, że w przyszłym sezonie mają rozgrywać swoje mecze u siebie! Kibice „biało-czarnych” wreszcie zapomną więc o dalekich eskapadach do Niecieczy czy Mielca.

Taką informację podaje biuro prasowe klubu z Kilińskiego. Poniżej jego treść:

Meczów w Nice 1 Lidze nie będziemy rozgrywać w Niecieczy. Będziemy grać na stadionie w Nowym Sączu. Wiemy co musimy zrobić, aby otrzymać licencję i poczynimy wszelkie starania, by wszystko na czas wykonać”.

Oczywiście, że wymogi względem Lotto Ekstraklasy, a Nice 1 Ligi są inne. Mimo spadku mamy zapewnienie ze strony władz miasta, że nowoczesny stadion spełniający wymagania nie tylko polskie, ale i europejskie powstanie w naszym mieście”.

Może się też zdarzyć tak, że MOSiR odpowiedzialny za obiekt przy Kilińskiego nie zdąży z remontem na końcówkę lipca i start pierwszoligowych zmagań. W takim wypadku możliwe, że klub dogada się z PZPN odnośnie możliwości rozegrania kilku kolejek w roli gości.

Tajemnicą poliszynela pozostaje fakt jak będzie wyglądała budowa nowego obiektu? Czy będzie on powstawał etapami, zaś piłkarze normalnie będą rozgrywać swoje mecze przy Kilińskiego podczas gdy ekipy budowlane będą pracować na trybunach? Takie rozwiązanie częściowo wprowadzono choćby na stadionach Wisły Kraków, Legii Warszawa czy Lecha Poznań. 

Odwiedź konto autora na Twitterze!

Fot. Sandecja.pl

Share on twitter
Share on facebook