Biała Niżna. 82-latek zginął na przejściu dla pieszych

Biała Niżna, śmierć pieszego na pasach, 92-lata

W ciągu doby doszło do dwóch śmiertelnych wypadków z udziałem pieszych seniorów. Wczoraj w Podrzeczu pod kołami samochodu zginęła 85-latka, dzisiaj rano 82-latek. Do drugiego tragicznego zdarzenia doszło około 6.00 w miejscowości Biała Niżna na drodze wojewódzkiej 981.

48-letni mieszkaniec powiatu gorlickiego jechał samochodem marki Renault i potrącił pieszego, który przechodził przez oznakowane przejście dla pieszych. Ciężko ranny 82-latek, pomimo przeprowadzonej reanimacji, zmarł na miejscu.

– Na miejscu zdarzenia czynności wykonywali: Prokurator Prokuratury Rejonowej w Golicach, policjanci z Zespołu Wypadkowego Wydziału Ruchu Drogowego oraz biegły sądowy z zakresu ruchu drogowego – poinformowała naszą redakcję Justyna Basiaga, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Droga wojewódzka nr 981 była całkowicie zablokowana. Policjanci kierowali na objazdy. Dokładne okoliczności i przyczyny tego tragicznego zdarzenia będą wyjaśniane w toku prowadzonego śledztwa.

W działaniach udział brali również strażacy z: PSP JRG1 Nowy Sącz, OSP Grybów Biała, OSP Biała Niżna oraz dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego i policja.

Aktualizacja: mężczyzna miał 82-lata. We wstępnych informacjach służby podały, że nie żyje 92-latek. Otrzymaliśmy sprostowanie, z którego wynika, iż doszło do pomyłki. 

O wypadku w Podrzeczu informujemy —>TUTAJ. 

Fot. OSP Grybów Biała

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.