Bezpłatny szynobus na „lekarstwo” zamkniętego mostu heleńskiego. Ma jeździć już w maju

Bezpłatny szynobus na „lekarstwo” zamkniętego mostu heleńskiego. Ma jeździć już w maju

Kiedy most heleński zostanie zamknięty, na tory wyjedzie szynobus, dzięki któremu dostaniemy się na drugi brzeg Dunajca. Na czas budowy nowej przeprawy, przejazd będzie darmowy. Pojazd pomieści nawet 200 osób i będzie kursował od godz. 6. do 18. trzydzieści razy w ciągu dnia między stacją Nowy Sącz – ul. Krakowska, a Nowy Sącz – CentrumCzas przejazdu wyniesie od 5 do 7 minut.

To dobra informacja dla wszystkich dotychczasowych pasażerów linii 33 i 34, którzy będą dowożeni pod stację szynobusu i bez większych utrudnień będą mogli dostać się do centrum Nowego Sacza. Władze miasta mają nadzieję, że bezpłatne połączenie zniweluje korki na obwodnicy północnej i zachęci do korzystania z tego środka transportu wszystkich, którzy do tej pory dojeżdżali samochodami.

Pierwszy kurs odjedzie po zamknięciu mostu, które opóźnia się ze względu na prace związane z przenoszeniem sieci gazowej. Wstępnie przewidziane jest ono na maj.

Jak zapewniają władze – szynobus już jest gotowy.

Łączny koszt przedsięwzięcia wynosi około 450 tys. złotych. Udział w kosztach zadeklarował Urząd Marszałkowski przeznaczając na ten cel 150 tys. złotych. Powiat nowosądecki dołożył 60 tys. złotych.

Prezydent przekonuje również wójta gminy Chełmiec Bernarda Stawiarskiego, aby dołączył do wspólnych starań. Szynobus mógłby wówczas wyjeżdżać z Marcinkowic.

(KK, KNB, video: Klaudia Kulak)

 

 

Share on twitter
Share on facebook