Betlejem zaprasza do udziału w projekcie dla rodzin zastępczych

Radość, satysfakcja, ale także ogromna odpowiedzialność i szereg problemów nie znanych zwykłym rodzinom towarzyszy rodzicielstwu zastępczemu. Jak mierzyć się z wyzwaniami jakie pojawiają się w rodzinach zastępczych? Stowarzyszenie Rodzicielstwa Zastępczego BETLEJEM w Nowym Sączu zaprasza do  udziału w projekcie pod nazwą „Akademia Odpowiedzialnego Rodzicielstwa Zastępczego”.

Planowane działania będą miały za zadanie wspierać rodziny zastępcze w efektywnym rozwiązywaniu problemów, z którymi przychodzi im się nieustannie mierzyć   – informują organizatorzy projektu zapraszając wszystkie rodziny zastępcze (zawodowe, niezawodowe, rodzinne domy dziecka, rodziny spokrewnione) z Nowego Sącza oraz  powiatów nowosądeckiego, limanowskiego i gorlickiego.

Na „Akademię Odpowiedzialnego Rodzicielstwa Zastępczego złożą się konferencje, piknik integracyjny dla rodzin zastępczych oraz rodzinny wyjazd edukacyjno – integracyjny. Uczestnicy projektu będą mogli skorzystać z bezpłatnego poradnictwa. Będą też warsztaty tematyczne, a na zakończenie – spotkanie wigilijne.

Aby wziąć udział w projekcie, który rozpoczął się w marcu i potrwa do końca tego roku, należy skontaktować się z organizatorem pod adresem mailowym [email protected]. Formularz rekrutacyjny zostanie przekierowany na skrzynkę elektroniczną zainteresowanego.

Uczestnicy nie ponoszą żadnych kosztów w związku z udziałem w projekcie.

fot.www.nowysacz.pl

 

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.