BĘDZIEMY TĘSKNIĆ W NOWYM SĄCZU

BĘDZIEMY TĘSKNIĆ W NOWYM SĄCZU

Tęskno to nowy projekt powstały dzięki współpracy dwóch niezależnych artystek Joanny Longić oraz Hani Rani. Senny i ludyczny, pozwala na chwilowe odloty w przestworza wzruszeń. Zrodzony  z tęsknoty za szczerością w muzyce, poszukiwaniu prawdziwych emocji i niebanalnych dźwięków, odzwierciedla autentyczność, bez podziałów na typowe gatunki i style. Sprawia, że kiedy zamykasz oczy, ulegasz temu całkowicie, wtulając się w otaczające cię akustyczne brzmienia (pianino, kwartet smyczkowy) romansujące z subtelnym wokalem. Całość tworzy niezwykły klimat.

 

 

Joanna Longić zaistniała na polskiej scenie muzycznej z projektem Bemine. Premierowa emisja utworów z debiutanckiej „EP-ki” odbyła się w radiu BBC, w audycji BBC Introducing poświęconej obiecującym twórcom. Obok chłodnej bezkompromisowej elektroniki eksperymentuje z brzmieniami akustycznymi, czego najlepszym dowodem jest cover z kwartetem smyczkowym utworu „Fastrygi” w aranżacji Hani Rani, entuzjastycznie przyjęty przez samą Melę Koteluk. Zespół miał przyjemność zagrać na żywo w ramach Radio Zet Chilli Live Sessions a Portal Brand New Anthem wyróżnił go jako jeden z najlepiej zapowiadających się projektów na rok 2016. Występ na zeszłorocznym Spring Breaku zaowocował świetnymi recenzjami w tym tytułem olśnienia festiwalu według Gazety Wyborczej.

Hania Rani – pianistka, kompozytorka, aranżerka, mieszkająca między Warszawą a Berlinem. Jako pianistka jest laureatką konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych, występowała na takich scenach koncertowych jak Filharmonia Narodowa, Teatr Wielki w Warszawie czy Opener i Slot Art Festival oraz poza granicami m.in. w Niemczech, Austrii, Finlandii, Szwecji, Islandii, Włoszech czy Litwie. Do jej najświeższych osiągnięć należy wyróżnienie specjalne na Międzynarodowym Festiwalu „Transatlantyk” w Łodzi oraz zwycięstwo w konkursie Firestone Headliners of Tomorrow. Od 2012 współtworzy duet z wiolonczelistką Dobrawą Czocher. Owocem tej współpracy jest album „biała flaga” wydany we wrześniu 2015 roku, który zdążył znaleźć się na liście Olis – 50 najlepiej sprzedających się płyt w Polsce. Płyta rekomendują tak wybitni artyści jak Włodek Pawlik czy Justyna Steczkowska. Na koniec roku 2017 artystka planuje wydanie pierwszej, w pełni autorskiej płyty.

Premiera projektu miała miejsce w maju 2017, a zespół już zdążył  zagrać w Warszawie, Poznaniu, Krakowie oraz w Lubiążu podczas tegorocznej edycji Slot Art Festival. Na koncertowej mapie projektu pojawił się również Nowy Sącz. Za niespełna dwa tygodnie będziemy mieli możliwość usłyszeć projekt na żywo.

16 grudnia tęskno zagra w Małej Galerii. Bilety w cenie 30 zł, dostępne w Małej Galerii i Kawiarni Prowincjonalna (ilość ograniczona do 60 szt.) Szczegóły wydarzenia tutaj.

 

zdjęcie: Karolina Konieczna, plakat przygotowany rzez organizatorów.