Będzie się działo! Rodzi się Grajdół Festiwal z widokiem na zachód słońca nad Radziejową

Będzie się działo! Rodzi się Grajdół Festiwal z widokiem na zachód słońca nad Radziejową

Dobra wiadomość dla miłośników festiwali! 17 września (piątek) rozpocznie się pierwsza oficjalna edycja Grajdół Festiwal, która potrwa do 19 września (niedziela). To chyba najwyżej ulokowany festiwal na Sądecczyźnie…

Wydarzenie odbędzie się w Chatce Magóry, zlokalizowanej 200 m od granicy państwa, na wysokości 831 m n.p.m., w samym sercu Beskidu Sądeckiego (granice Piwnicznej-Zdroju). Obiekt oferuje miejsca noclegowe oraz przestrzeń pod namioty z widokiem na zachody słońca ponad górskim pasmem Radziejowej.

Miłośnicy rocka, jazzu, muzyki elektronicznej i zespołów folkowych nie powinni przejść obojętnie obok tego wydarzenia. Organizatorzy skupili się na młodych projektach muzycznych, nierzadko nagradzanych na innych festiwalach lub plebiscytach, mających w swojej dyskografii jeden lub dwa albumy. Line-up imprezy prezentuje się następująco: The Pau, Kirszenbaum, Czarny Miś, Makiwara, Moonstone, Michalove, Oreada.

Grajdół Festiwal oprócz dobrej muzyki i zabawy to edukacja społeczna splatającą w sobie promocję tradycyjnej kultury bez oderwania od współczesnego świata, spełniające statutowe cele Fundacji KarpatArt. Podczas wydarzenia uczestnicy będą mogli wziąć udział w prelekcjach na temat wieloetnicznej historii południowej Polski i regionu Karpat, w warsztatach dotyczących kultury ludowej, w grze terenowej poświęconej tematyce zmian klimatycznych. Dzięki współpracy z wydawnictwem Karakter, program imprezy obejmie również spotkania literackie.

Załoga KarpatArt to festiwalowi wolontariusze, artyści, działacze miejscy, przedsiębiorcy, promotorzy folkloru, aktywiści klimatyczni i inżynierowie. W ich życiu nie ma miejsca na nudę, a wymyślanie nowych pomysłów to dla nich odpoczynek.

Główne cele statutowe Fundacji to wspieranie kultury ludowej i nawiązującej do ludowości, ze szczególnym naciskiem na Europę Środkowo-Wschodnią i Południowo-Wschodnią oraz pielęgnowanie dialogu międzykulturowego i międzypokoleniowego, a także wychowywanie w duchu tolerancji i poszanowania różnorodności.

Przed zorganizowaniem „Grajdół Festiwal”, wolontariusze pomogli w organizacji nadchodzącego Pannonica Folk Festiwal w Barcicach.

Osoby z Nowego Sącza i okolic mogą dotrzeć do Piwnicznej pociągiem lub autobusem. Jadąc z Krakowa do Piwnicznej istnieje także możliwość dojazdu z przesiadką w Nowym Sączu. W zależności od  wybranej trasy wędrówki – na festiwalowych gości czeka kilka parkingów: w samej Piwnicznej, przy kościele w Kosarzyskach oraz na Obidzy.

Najkrótsza trasa piesza prowadzi od kościoła w stronę ośrodka „Iskra”, następnie przez mostek i leśną drogę prowadzącą na Zamakowisko. Nieco dłuższa – od strony Obidzy lub Piwnicznej – zielonym szlakiem.

Bilety dostępne na:

https://ekobilet.pl/karpatart/grajdol-festiwal-38847/444239-bilety-na-festiwal

zdjęcie: Grajdół Festiwal

Czytaj też:

We don’t need no thought control! W Parku Strzeleckim runie mur…

Targi Edukacja, Kariera, Przyszłość

REPERTUAR KINA SOKÓŁ

Reklama