Będzie protest w Wysowej-Zdroju. Mieszkańcy nie zamierzają dopuścić do wzniesienia pomnika Jana Szyszki w parku

Wczoraj pojawiła się informacja, że w parku znajdującym się w Wysowej-Zdroju, ma stanąć około dwumetrowy pomnik z brązu byłego ministra środowiska Jana Szyszki. Na odpowiedź mieszkańców Wysowej i gminy Uście Gorlickie na te doniesienia nie trzeba było długo czekać. Organizują protest. 

,,Zapraszamy mieszkańców oraz sympatyków Wysowej i okolic, a w szczególności wielbicieli Parku Zdrojowego. Nie jest on naszym zdaniem odpowiednim miejscem na pomniki jakichkolwiek polityków. To raczej miejsce gdzie od polityki powinno się odpoczywać. Protestujemy wobec planów postawienia w naszym Parku dwumetrowego pomnika poświęconego m.in. Janowi Szyszce. Nie chcemy, aby we wspólnej przestrzeni stanął pomnik osoby niezwiązanej i niezasłużonej dla miejscowości” – napisali organizatorzy protestu na oficjalnej stronie wydarzenia.

Protest odbędzie się w najbliższą niedzielę (21 lutego) o godzinie 13.00 w Parku Zdrojowym. Podczas pikiety będą zbierane podpisy pod listem skierowanym do władz gminy Uście Gorlickie. Inicjatorzy wydarzenia proszą o zabranie ze sobą swoich długopisów i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa związanych z pandemią.

Fot. Piotr Gaborek 

Wysowa-Zdrój. Jest pomysł, aby wznieść w parku pomnik Jana Szyszki

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.