Będzie druga wiosna? W Nowym Sączu zakwitła jabłoń pełna owoców

W Łącku Święto Kwitnącej Jabłoni organizowane jest w maju. Być może mieszkańcy Nowego Sącza powinni obchodzić podobne w... sierpniu.

Renault2

Jeden z naszych Czytelników zauważył niemal w samym centrum miasta, w jednym z ogrodów przy ulicy Kołłątaja, ciekawą anomalię przyrodniczą. Na niewielkiej jabłonce zobaczyć można zarówno owoce, jak i kwiaty.

Drzewko wyjątkowo obrodziło w jabłka, na gałęziach bliżej pnia rośnie spora ilość pięknych owoców. Natomiast końce gałęzi pokrywają białe kwiaty i jasnoróżowe pąki.

Pani Agnieszka, właścicielka drzewka mówi, że po raz pierwszy widzi coś takiego. - Kiedy tylko zauważyłam rano kwiatki, zawołałam wszystkich, żeby też to zobaczyli. Nigdy tak jeszcze nie było - mówi zdumiona sądeczanka.

- Być może będziemy mieć kolejną wiosnę - śmieją się panowie podziwiające letnie kwiaty jabłoni i częstują nas pysznymi jabłkami z tego samego drzewka.

Czy spotkaliście się kiedyś z takim przypadkiem? A może zauważyliście inne, ciekawe wybryki natury?

NOWAK-MOSTYMAJ

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.