Będą spotkania z mieszkańcami w sprawie przebiegu linii kolejowej Podłęże - Piekiełko [mapy!]

Można już obejrzeć koncepcję nowego przebiegu linii kolejowej Podłęże- Szczyrzyc - Tymbark/Mszana Dolna. Mapy z naniesionymi liniami torowiska udostępnił wójt Gminy Limanowa Jan Skrzekut.

KorzennaW2020

"Widząc ogromne zainteresowanie mieszkańców, którzy z niepokojem i niepewnością spoglądają na plany inwestora zobowiązuje się zainicjować spotkania mieszkańców terenów przez które przebiega trasa, z przedstawicielami PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
Miejscowości, w których odbędą się spotkania to:  Kłodne, Męcina, Pisarzowa, Mordarka, Sowliny oraz Koszary. O terminach spotkań będziemy Państwa informować na bieżąco" - czytamy w komunikacie opublikowanym na urzędowej stronie internetowej.

Prace przygotowawcze dotyczące budowy nowej linii kolejowej Podłęże – Szczyrzyc – Tymbark / Mszana Dolna oraz remontu istniejącej linii kolejowej nr 104 Chabówka – Nowy Sącz  mają zakończyć się w 2021. Za kolejnych siedem lat jest szansa na finał inwestycji.

W kosztorysie mowa jest o zawrotnej kwocie 7 miliardów złotych.

PONIŻEJ W ZAŁĄCZNIKACH  -  MAPY POSZCZEGÓLNYCH ODCINKÓW PRZEBIEGU LINII KOLEJOWEJ (do pobrania .pdf):

Odcinek D, 8 MĘCINA

Odcinek D, 7 PISARZOWA

Odcinek D, 6 PISARZOWA

Odcinek D, 4 KŁODNE

Odcinek D, 3 MĘCINA

Odcinek D, 2 MĘCINA

Odcinek D, 1 MORDARKA

Odcinek C, 2 KOSZARY

Odcinek C , 1 KOSZARY

Odcienk D, 5 PISARZOWA

 

zdjęcia: podleze-piekielko.pl

 

Panoramiczne pociągi na beskidzkich torach? Jest koncepcja!

WIŚMAŁA2020

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.