Tak będzie wyglądał limanowski szpital po termomodernizacji za 8 mln

Tak będzie wyglądał limanowski szpital po termomodernizacji za 8 mln

szpital w Limanowej, modernizacja, remont, 8 mln

Ponad 8 milionów złotych będzie kosztowała termomodernizacja budynków Szpitala Powiatowego w Limanowej im. Miłosierdzia Bożego. W tej kwocie mieści się także budowa i montaż instalacji fotowoltaicznej. Władze lecznicy pochwaliły się wizualizacją, która pokazuje jak lecznica będzie wyglądać po remoncie.

Obecnie trwa przetarg na realizację inwestycji, którą podzielono na trzy zadania. W pierwszym etapie wymienione zostaną: okna, drzwi zewnętrzne, rynny i spusty dachowe. Ponadto zaplanowano docieplenie stropodachów oraz zmianę ich nieszczelnego pokrycia z papy termozgrzewalnej na pokrycie z membrany dachowej. Odnowiona będzie również elewacja, w tym uzupełnione jej ubytki oraz ocieplone ścianki zewnętrzne wykonane z luksferów. Pierwszy etap zakończy likwidacja balkonów w budynkach oddziału pulmonologii.

Drugie zadanie modernizacji szpitala obejmuje wykonanie kompleksowych robót budowlanych i montażowych związanych z powstaniem instalacji fotowoltanicznej o mocy około 250 kW. W ostatnim etapie inwestycji zaplanowano wyburzenie budynku technicznego komory klimatyzacyjnej oraz remont garaży karetek pogotowia.

Łącznie ,,odnowa” limanowskiego szpitala pochłonie ponad 8 milionów złotych, z czego 6 mln pochodzić będzie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Pozostałe dwa miliony dołoży lecznica ze środków własnych.

Fot./ Źródło: www.szpitallimanowa.pl
Share on twitter
Share on facebook