Będą boksować i wspomagać

Będą boksować i wspomagać

Już 6 grudnia, dzień który bardzo lubią dzieci i dorośli również w hali MOSiR w Nowym Sączu odbędzie się Gala Boksu BSF 2, której organizatorem jest klub Golden Team.

– Cieszę się, że dojdzie do drugiego spotkania w ramach Gali BSF – mówi organizator i trener Golden Team, nauczyciel WF w Zespole Szkół Samochodowych w Nowym Sączu Jerzy Galara. – Przed rokiem nie brakowało opinii, że poziom sportowy był taki sobie. Rozumiem to, dlatego tym razem zrobiliśmy wszystko, aby było dużo lepiej. Gwiazdą wieczoru będzie Krzysztof Twardowski, który ostatnio pokonał Krzysztofa Zimnocha. A warto dodać, że jest absolwentem ZSSAm., tak jak Kamil Myszkowski. Wystąpi też kilku innych pięściarzy, którzy wkraczają na zawodowy ring, bądź już tam są i należą do polskiej czołówki. Warto dodać, że cała gala będzie rejestrowana przez Polsat Sport, a być może w przyszłym roku telewizja pokaże na żywo.

Gala bokserska BSF 2, to nie tylko sport. Kolejny raz odbędzie się “Sztafeta pomocy”.
– W ubiegłym roku zbieraliśmy pieniądze dla kilkuletniego dziecka, w sumie było to ponad 35 tys. zł. – dodaje Jacek Kmiecik, nauczyciel WF ZSSam. Oraz współorganizator Gali. – Akcji pod hasłem “Sztafeta pomocy” było już sześć, podczas których zebraliśmy prawie 100 tys. zł. Pierwszym pomysłem było by wspierać uczniów “samochodówki”, ale postanowiliśmy, że będziemy pomagać także innym. Jak do tej pory, każde dziecko, do którego wyciągnęliśmy rękę ma się lepiej. To nas bardzo cieszy i napędza do działania.
– Że to naprawdę pomaga pokazuje przykład Nikodema – opowiada Michał Śmierciak. – Lekarze nie dawali mu szans na przeżycie. Rodzice mieli się przygotować na pożegnanie dziecka. Dzisiaj, dzięki m.in tej pomocy Niki chodzi, stara się mówić, choć ma nieco sparaliżowaną prawą stronę. Jest, żyje, wraca powoli do zdrowia. To jest po prostu wspaniałe.
Podczas tegorocznej Gali pieniądze będą zbierane na leczenie ucznia Zespołu Szkół Ekonomicznych.
– Dominik ma 15 lat i uczęszcza do I klasy – mówi Maksymilian Sławecki nauczyciel WF ZSE w Nowym Sączu. – Do tej pory był tylko dwa dni w szkole, bo ze względu na swoją chorobę nie może przebywać wśród ludzi. Mimo to chce się uczyć i to robi w systemie indywidualnym. Nauczyciele go chwalą za chęci i za pracę. Ma dwie siostry, mama nie pracuje bo musi się synem opiekować. Dominik zasługuje na pomoc.
Podczas Gali będą licytowane różne sportowe pamiątki, w tym koszulki piłkarzy.

Gospodarzy Gali, klub Golden Team będą reprezentować: Krzysztof Twardowski, Kacper Salabura, Daniel Bociański, Sebastian Rembecki, Michał Olarz, Patryk Boruta, Piotr Gruchała, Kamil Myszkowski I Miłosz Edellmuler.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about przygotowania Ewy Novel do finału Szansy na sukces

Nowy rozdział w życiu Ewy Novel 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.