Baza wojskowa w gminie Korzenna coraz bardziej realna

Już tylko od wojska zależy, czy w gminie Korzenna powstanie jednostka. Wczoraj Rada Gminy zgodziła się na sprzedaż gruntu w Wojnarowej z 23-procentową bonifikatą.

O planach utworzenia bazy wojskowej w gminie Korzenna informowaliśmy już w 2019 roku. Rozmowę z wójtem Leszkiem Skowronem w tej sprawie znajdziesz TUTAJ.

Od tamtej pory wojskowi wiele razy wizytowali tereny, na których miałaby powstać jednostka. Trwały też negocjacje w sprawie ceny gruntu, a teraz już tylko od wojska zależy, czy sprawa zostanie sfinalizowana. Jak zaznaczają przedstawiciele Urzędu Gminy, wszelkie formalności po stronie Korzennej zostały dopełnione i 30-hektarów w Wojnarowej jest gotowe do sprzedaży.

– Ostatecznie przyjęto, że maksymalna bonifikata liczona od wartości gruntu obliczonej na podstawie wyceny dokonanej przez biegłego, będzie mogła wynieść 23 procent. W praktyce oznacza to, że gdyby do transakcji doszło z zastosowaniem maksymalnej bonifikaty, to do gminnej kasy wpłynęłoby 14,5 mln zł – informują przedstawiciele Urzędu Gminy Korzenna.

Podczas wczorajszej sesji Rady Gminy, rajcy podjęli dwie uchwały związane z planami utworzenia jednostki wojskowej. Jedna z nich to zgoda na sprzedaż ziemi w Wojnarowej, a druga dotyczyła bonifikaty. Po tym możliwe było podpisanie protokołu negocjacyjnego z wojskowymi obecnymi podczas obrad. To zapewnia możliwość podpisania kontraktu i sprzedaży gruntów wojsku.

fot. UG Korzenna

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.