Sądeczanin Bartosz Łopalewski - zwycięzcą plebiscytu na Obywatelskiego Sędziego Roku

Bartosz Łopalewski z wydziału V Gospodarczego Sądu Rejonowego w Nowym Sączu został zwycięzcą tegorocznej edycji plebiscytu na Obywatelskiego Sędziego Roku. Wyróżnienie jest cenne - bo przyznawane przez obywateli.

Sędzia Łopalewski jest pomysłodawcą i współtwórcą nowosądeckich Dni Wymiaru Sprawiedliwości, Dni Edukacji Prawnej oraz konferencji „Rozprawy z prawem", które Sąd Okręgowy w Nowym Sączu i Okręgowa Izba Radców Prawnych w Krakowie dedykują przedsiębiorcom. Prowadzi też spotkania z młodzieżą.

Renault2

Nagrodę wręczono sądeckiemu laureatowi plebiscytu w Sądzie Najwyższym podczas konferencji „Zaufanie budowane przez komunikację. Trzy kroki do bycia zrozumiałym sędzią".

Plebiscyt organizowany przez Fundację Court Watch Polska odbył się w tym roku po raz trzeci.

Zgłoszenia kandydatów do tytuły Obywatelskiego Sędziego Roku może dokonać każdy obywatel, który miał do czynienia z polskim wymiarem sprawiedliwości uzasadniając swoją nominację.

źródło: rp.pl

fot. Tatiana Biela

dts

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.