Bartek Tobiasz: Musi być dobrze! Nie ma innej opcji

Bartek Tobiasz: Musi być dobrze! Nie ma innej opcji

,,Śmiej się póki masz zęby” – mówił ponad rok temu nastoletni Bartek. Dziś wdzięczny swym darczyńcom zapewnia ,,śmiej się, bo z 1% wystarczy nawet na sztuczną szczękę”. Pełen determinacji i niesamowitej siły 17-latek wygrał walkę o życie, a teraz robi wszystko, by odzyskać zdrowie. W specjalnym filmiku dziękuje wszystkim, którzy wspierają go w tej trudnej drodze.

Gdy dobiegały końca wakacje 2018 roku u Bartosza Tobiasza nagle pojawił się ostry ból w okolicach krzyża. Chłopak miał niedługo rozpocząć naukę w nowej szkole – II Liceum Ogólnokształcącym w Nowym Sączu, gdzie dostał się na profil matematyczno-fizyczny.

Niestety, okazało się, że 1. września przekroczenie progu szkoły nie będzie mu dane. Czekała go walka o życie ze złośliwym nowotworem, o czym obszerniej pisaliśmy TUTAJ.

Bartek okazał się silniejszy od choroby. Wciąż walczy jednak o powrót do sprawności i o to, by znów stanąć na nogi. Jest sparaliżowany od pasa w dół. Porusza się na wózku, jednak z każdym dniem widać większe postępy w jego wysiłkach.

Jak zdradza Agata Tobiasz, mama Bartka, wiele osób wpłaciło swój 1% podatku na rehabilitację jej syna, między innymi dzięki naszemu apelowi o pomoc. Chłopak nagrał specjalny film, poprzez który chciałby podziękować wszystkim swoim darczyńcom.

– Przez cały rok rehabilituje się. Jeździ na turnusy do w Małopolskiego Centrum Rehabilitacji dla Dzieci w Radziszowie. Ćwiczy w domu i ma zabiegi w Nowym Sączu, Wielopolu, Wielogłowach, Łabowej. Na filmie widać, jak daleką drogę już przeszedł. Potrafi stać o kulach i przejść kilkanaście kroków samodzielnie – opowiada pani Agata.

Jak dodaje, dzięki darowiznom 1% nastolatek mógł chodzić w egzoszkielecie, jeździć na basen, do komory normobarycznej i hiperbarycznej oraz na zabiegi rehabilitacyjne.

Więcej filmów autorstwa Bartka można znaleźć na jego kanale na YouTube – TUTAJ. Każdy z nich wypełniony jest dawką dobrego humoru i optymizmu. Nagrania pokazują, jak ciężką drogę przechodzi nastolatek, by mieć szansę na powrót do sprawności.

Aby wesprzeć walkę Bartka, można oddać mu swój 1% podatku, wypełniając PIT i wpisując w odpowiedniej rubryce następujące informacje:

KRS 0000 211 791

cel szczegółowy: Bartosz Tobiasz

Można też jego leczenie i rehabilitację wspomóc dowolną kwotą przekazaną na Konto Caritas Diecezji Tarnowskiej (koniecznie z dopiskiem: Bartosz Tobiasz – rehabilitacja)

71 1020 4955 0000 7302 0097 4683

Caritas Diecezji Tarnowskiej, ul. Legionów 30, 33-100 Tarnów

Reklama