Barry, sądecki strażak na czterech łapach, już po pierwszym egzaminie

Barry, sądecki strażak na czterech łapach, już po pierwszym egzaminie

Barry

Barry to golden retriever, który szkoli się, by być jak najlepszym strażakiem i działać w Komendzie Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu. Ma już za sobą pierwszy egzamin i udowodnił, że praca na gruzowiskach mu nie straszna.

Kandydat na psa ratowniczego do egzaminu oczywiście nie przystąpił sam, a razem ze swoim przewodnikiem – sekc. Sebastianem Janczurą. Zgodnie z systemem szkolenia przewodników psów w Państwowej Straży Pożarnej był to egzamin klasy 0. Odbył się w Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Żagań – Pstrąże.

Wysiłek i praca Sebastiana ze swoim podopiecznym przyniosły pozytywny rezultat – zdany egzamin gruzowiskowy oraz egzamin terenowy – informują przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Przed Sebastianem Janczurą i Barrym  jeszcze sporo pracy. Teraz czekają ich codzienne treningi i ćwiczenia w ramach szkolenia z zakresu technik i taktyk zespołów poszukiwawczych. Jego podsumowaniem będzie egzamin klasy I, do którego według planów przystąpią jeszcze w tym roku.

fot. Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu

Czytaj też: Strażackie wspomnienia. Płonął zabytkowy kościół w Zbyszycach

Reklama