Bardzo odczuwamy brak kibiców na własnym stadionie

Bardzo odczuwamy brak kibiców na własnym stadionie

Darek Dudek na stadionie Sandecja

Jesteśmy stabilnym klubem. Nie należymy do najbardziej zamożnych w lidze, ale jednocześnie Sandecja daje pewność wypłacalności i piłkarskiego rozwoju. Nie pozyskujemy zawodników o znanych nazwiskach, ale z drugiej strony Sandecja na pierwszoligowym poziomie jest solidną marką i to daje nam pewne pole manewru. Przykładem jest Merebaszwili, który stanowi poważne wzmocnienie.

Pozyskaliśmy sporą grupę ciekawych piłkarzy, zobaczymy jak zaprezentują się w ligowej rywalizacji. Nasze plany transferowe jeszcze się nie skończyły. Myślimy o napastniku i środkowym pomocniku. Transfery chcemy przeprowadzić z głową.

Nie można się przyzwyczaić do braku kibiców, a nawet im dłużej to trwa, tym gorzej. Staramy się utrzymać odpowiedni poziom koncentracji, zminimalizować niekorzystne skutki, ale brak wsparcia ze strony kibiców na własnym stadionie jest bardzo odczuwalny. Podam taki przykład z poprzedniego sezonu, mecz z Chrobrym Głogów, który zremisowaliśmy 0-0. W razie zwycięstwa baraże były na wyciągnięcie ręki. Uważam, że przy odpowiednim wsparciu ze strony kibiców, żywiołowym dopingu, mogliśmy spokojnie powalczyć o zwycięstwo. Kibice są bardzo ważni, dają wielką motywację do walki. Czekamy na stadion z kibicami, to dla nas bardzo istotna sprawa.

Cały wywiad z trenerem Sandecji Dariuszem Dudakiem przeczytasz w najnowszym numerze DTS.

Darek Dudek Sandecja

fot. Adrian Maraś

Przeczytaj również: Tysiąc osób na trybunach, czyli Sandecji wyścig z czasem

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

W Małopolsce przybędzie 8 linii komunikacyjnych. Ile wynosi dofinansowanie i jakie to połączenia?

Play Video about Christian Merli

13 Hill Climb Limanowa. Dwa dni sportowych zmagań na światowym poziomie. Jak przebiegała 13. edycja górskiego wyścigu ?

Temat dnia

Największa w historii gminy Stary Sącz inwestycja – budowa kanalizacji i wodociągów – część I

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.