Bardzo dobre wyniki Patrycji Florek w międzynarodowej rywalizacji

Niespełna 17-letnia Patrycja Florek, zawodniczka Narciarni Nowy Sącz, jest wielką nadzieją narciarstwa alpejskiego w Polsce. Na międzynarodowych zawodach w Czechach (w miejscowości Bila) osiągnęła bardzo dobre rezultaty i zdobyła kolejne punkty w klasyfikacji FIS.

Bila jest jednym z najnowocześniejszych ośrodków narciarskich w Czechach. W sobotę w slalomie gigancie młoda zawodniczka zajęła ósmą pozycję. Wszystkie zawodniczki sklasyfikowane na wyższych pozycjach są od niej starsze (cztery z nich mają ponad 20 lat). Zawodniczka Narciarni Nowy Sącz wywalczyła 78,65 punktów w klasyfikacji FIS.

Wczoraj odbył się slalom, w którym Patrycja Florek czuje się znacznie lepiej. Zdobyła bardzo wysokie trzecie miejsce. Do najlepszej Kiary Derks (Holandia) straciła 1,65 sekundy. Wywalczyła 56,8 punktów w klasyfikacji FIS.

W obu konkurencjach Patrycja Florek była najlepsza z Polek.